اخبار ارز دیجیتال

1.89 میلیارد دلار لیکوئید: چرا قیمت بیت کوین و اتریوم یک شبه به شدت اصلاح شد؟

در 24 ساعت گذشته ، پس از سقوط شدید بیت کوین (BTC) و اتریوم(ETH) ، معاملات آتی به ارزش 1.89 میلیارد دلار لیکوئید شده است که BTC در Binance به زیر 46،000 دلار رسیده است.
بیشترین تصفیه ها مربوط به بیت کوین و اتر بود که به ترتیب 555 و 336 میلیون دلار بود. اما آلت کوین هایی مانند XRP ، EOS و Litecoin (LTC) نیز با سقوط بازار شاهد تصفیه های بزرگی بودند.
به گفته مدیر ارشد فناوری Bitfinex ، پائولو آردوینو، این نشان می دهد که ممکن است بزرگترین سهام دارنده تجارت تازه کار باشد.
“به نظر می رسد Finex معامله گرانی دارد که از اهرم نیرو با کمی دقت بیشتری استفاده می کنند.”

عواملی که باعث کاهش کوتاه مدت قیمت می شوند

بیت کوین در مقایسه با بقیه بازار در طی اصلاح نسبتاً انعطاف پذیر بود. به طور عمده ، آلت کوین ها و رمزهای مالی غیرمتمرکز بیشترین ضرر را دیدند، مانند ATM Cosmos و SUSHI SushiSwap SUSHI بیش از 20٪ در یک روز.
بازار به احتمال زیاد در نتیجه گرم شدن بیش از حد بازار آتی آلکوین برای مدت طولانی اصلاح شده است.
در هفته های اخیر ، بسیاری از آلت کوین ها در سیستم عامل هایی مانند Binance Futures نرخ تأمین مالی را به حدود 0.3 تا 0.7 درصد افزایش دادند. این 30 تا 70 برابر بیشتر از میانگین 0.01٪ است.
به احتمال زیاد دلیل افت نسبتاً اندک بیت کوین در حدود 7 درصد در مقایسه با اصلاحات 20 تا 30 درصدی در بازار آلت کوین است.
اما برخلاف بیت کوین، اتر ضعف کوتاه مدت نشان داد حتی در حالی که بیت کوین به یک بالاترین حد خود رسیده بود.
از این رو ، هنگامی که BTC شروع به سقوط کرد، اتر در مقایسه با بیت کوین ضرر بسیار بیشتری دید و در همان مدت 9 درصد افت کرد.
در طول ماه فوریه، به ویژه هنگامی که جفت ارز ETH / BTC قدرت خود را نشان می داد ، ETH با ورود به کشف قیمت ، یک بازپرداخت کمتری را در مقایسه با بیت کوین مشاهده کرد. ضعف ETH در برابر بیت کوین در 24 ساعت گذشته تأثیر منفی بر بازار آلت کوین داشته است.
به گفته کی یانگ جو ، مدیر عامل CryptoQuant ، ذخایر پایدار کوین در بازار مبادلات ارزهای رمزپایه به اندازه کافی وجود دارد تا قدم دیگری را برای بیت کوین ایجاد کند.
در بازار رمزنگاری، سرمایه های حاشیه ای اغلب به جای پول نقد یا حساب های بانکی در پول های ثابت ذخیره می شوند، زیرا استقرار آنها در مبادلات بسیار آسان تر و سریعتر است. جو گفت با توجه به احتمال زیاد تجمع ، زمان ایده آل برای خرید بیت کوین است. او نوشت:

“اگر شما یک سرمایه گذار بلند مدت هستید، اکنون زمان خرید BTC دلار است. مطمئن نیستم که چند اصلاح در این مسیر وجود دارد، اما نشانگر زنجیره ای می گوید به اندازه کافی کوین در مبادلات در مقایسه با بیت کوین وجود دارد تا یک حرکت دیگر را افزایش دهد. “
علاوه بر اصول مساعد ، آلت کوین پس از تصحیح کاپیتولاسیون سریع شروع به بازیابی می کنند.
پس از افزایش قوی آلت کوین ها، بیت کوین و اتر نیز به دنبال این روند به ترتیب 48000 و 1800 دلار بهبود یافتند.
ترکیبی از بازیابی سریع آلت کوین های بزرگ و فراوانی کوین های ثابت در مبادلات احتمال تداوم رالی BTC را افزایش می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا