اخبار ارز دیجیتال

4 دلیل برای جهش قیمتی بیت کوین

اوایل امروز قیمت بیت کوین (BTC) برای اولین بار در حدود سه سال گذشته 18،815 دلار در Binance رسید. پس از شکست، چهار دلیل مهم BTC در تلاش است تا در کوتاه مدت به بالاترین سطح تاریخ خود برسد.

عواملی که رکورد جدیدی را به احتمال زیاد بالا می برند، تقاضای فزاینده، کاهش فشار فروش، افزایش تنش بازار نقطه ای و اهمیت شکست مقاومت 18500 دلاری است.

بیت کوین شاهد کاهش فشار فروش است

برای فروش دارندگان بیت کوین، ابتدا باید BTC را به مبادلات واریز کنند. هنگامی که ذخایر ارز BTC کاهش می یابد، اغلب نشان می دهد که فشار فروش کمی در بازار وجود دارد.

طبق داده های Glassnode، موجودی بیت کوین در بورس ها در سال جاری 18٪ کاهش یافته است. تحلیلگران شرکت تجزیه و تحلیل بازار روی بازار گفتند که نقدینگی BTC به روند نزولی خود ادامه می دهد.

این روند قابل توجه است زیرا نشان می دهد با وجود افزایش قیمت آن از 3600 دلار به 18،700 دلار ظرف مدت هشت ماه، علاقمندی زیادی برای فروش بیت کوین در سطح قیمت فعلی وجود ندارد.

تقاضای مردم برای خرید بیت کوین در حال رشد است

پس از اینکه BlackRock CIO با درآمد ثابت ریک ریدر درباره بیت کوین در CNBC بحث کرد مایک نووگراتز، سرمایه گذار میلیاردر گفت که BTC اکنون یک دارایی واقعی است.

در طی مصاحبه CNBC، ریدر گفت که بیت کوین اینجاست که می گوید و این توانایی بالقوه تکامل را دارد. وی اظهار داشت که BTC را ترجیح می دهند و تقویت واقعیت تبدیل ارزهای دیجیتال به گزینه های اصلی پرداخت، هر دو عامل اصلی مهم برای BTC بودند.

با توجه به روندها، Novogratz گفته است 2021 احتمالاً برای بیت کوین بهتر از 2020 است. او گفت:

“بیت کوین اکنون یک دارایی است. خوبی این امر این است که اکثر شرکت ها و موسسات مالی هنوز در آن حضور ندارند. به همین دلیل 2021 از 2020 بهتر خواهد بود. “

بازار در بحران فروش جانبی حرکت می کند

عملکرد بیت کوین در طی دو سه ماهه گذشته کمبود فروشنده در بازار را به وضوح نشان می داد. به ویژه پس از هاوینگ بیت کوین، که در ماه مه رخ داد ، کاهش فشار فروش بر BTC یک نکته قابل توجه است.

حفظ 18000 دلار به عنوان خط حمایت بسیار حیاتی است.

در تاریخ 18 نوامبر، بیت کوین از 18500 دلار به حدود 17200 دلار سقوط کرد، دقایقی پس از رسیدن به بالاترین سطح دو ساله.

رد شدید روز نشان داد که مقادیر زیادی سفارش فروش بالاتر از 18،500 دلار ثبت شده است. شکست دوم امروز بالای 18،500 دلار تأیید می کند که حرکت کافی در بازار وجود دارد که می تواند سطح مقاومت حیاتی چند ساله را بشکند و برای حمایت از آن چرخش کند.

بر اساس ترکیبی از این چهار عامل و این واقعیت که سیاست های بانک مرکزی جهانی در مورد تزریق نقدینگی مداوم ممکن است تورم را افزایش دهد ، به احتمال زیاد BTC برای دستیابی به بالاترین رقم در تمام مدت زمان گذشته همچنان بالا است.

سینا صفری

من هدف خودم را آموزش به دیگران قرار دادم و همیشه عاشق یادگیری و یاد دادن بودم و به عنوان هدف مهم زندگیم سایت ایران ریچ را با تیمی قدرتمند برای علاقمندان به ارزهای دیجیتال و بلاکچین طراحی کردیم. در ایران ریچ همراه با بهترین آموزش دهندگان اتفاقات قشنگی رو برای حوزه مالی هموطنان ایرانی ایجاد کرده‌ایم. + علاقمند به دنیای جذاب ارزهای دیجیتال و فناوری‌های روز دنیا + مشاور ارشد فعالیت در حوزه رمز ارزها و فناوری دیفای + کارشناس متخصص در زمینه معاملات مالی و معاملات آتی در بزرگترین صرافی‌های کریپتوکارنسی + برگزار کننده ورکشاپ‌ها و همایش های مختلف درباره مبانی ارزهای دیجیتال و کسب درآمد دلاری از آن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا