اخبار ارز دیجیتال

فعالیت 500 هزار دستگاه ماینینگ چین در ایران

مطمئنا اخیرا خبرهایی در رابطه با مزارع ماینینگ چینی ها در ایران شنیده اید. سخنگوی صنعت برق ایران اخیرا خبر داده است که ماینرها روزانه 30 مگاوات برق غیرمجاز مصرف می کنند.

سایت بیت کوین در گزارشی به این مسئله پرداخته که نشان می دهد یکی از بزرگترین مزارع استخراج بیت کوین در اختیار شرکت چینی لوبین است که از مدت ها پیش در ایران فعالیت می کند.

طبق استراتژی جدید رییس جمهوری در اوایل سال 99 در مورد استخراج رمزارزها اشاره کرده است که طی آن 14 مزرعه اجازه استخراج دارند، در این میان یک شرکت چینی هم به نام چینی لوبین ادعا کرده است که یکی از این مزارع را در اختیار دارد.

شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج یا همان نقشه استخراج بیت کوین اطلاع داده است که ایران ششمین کشور قدرتمند از نطر میزان هش ریت جهانی است.

البته لازم به ذکر است که چین مقدار زیادی از هش ریت جهانی را در اختیار دارد و ماینرهای چینی هم رابطه قوی با ایران دارند. در ادامه با این موضوع سایت بیت کوین اطلاع داده است که از اوایل سال 98 چینی ها برای ماینینگ به ایران مهاجرت کردند که دلیل این امر هزینه های پایین برق در ایران نسبت به چین می باشد. البته پس از اطلاع از این موضوع دولت ایران نرخ برق ماینرها را بسته به نوسان قیمت صادرات و فصل افزایش داد.

بزرگترین مزارع ماینر را کدام کشور دارد؟

کشور چین دارای بزرگترین منابع استخراج است.
شرکت عملیاتی استخراج لوبین مدتی پیش اعلام کرد که یکی از بزرگترین مزارع استخراج بیت کوین تحت نظارت در ایران را در اختیار دارد. لیو پینگ مدیر عامل لوبین هم اعلام کرد با یک مرکز تأمین برق در ایران که سرمایه‌گذاران آن ایرانی و چینی هستند، مشارکت دارد. البته اکنون شرکت‌های برق در ایران مجاز به انجام عملیات استخراج بیت کوین هستند،

سیاوش ریاحی

مدرس ارزدیجیتال و بلاکچین، مسلط بر مفاهیم پایه‌ای ارزهای رمزنگاری و تشریح آنها به زبان ساده و قابل فهم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا