اخبار ارز دیجیتال

آلفا در پی بهره برداری از بانک آهن 37 میلیون دلار ضرر کرد

در یكی از بزرگترین سو استفاده های عصر DeFi ، امروز صبح یك مهاجم با استفاده از سیستم وام دهی پروتكل به پروتكل Cream’s Iron Bank با موفقیت بیش از 37 میلیون دلار از آلفا را تخلیه كرد.
آزمایشگاه آلفا فاینانس، که پروتکل آن توسط Quantstamp و Peckshield مورد بازرسی قرار گرفت، صبح امروز در توییتر اعلام کرد که آنها از حمله مطلع شده اند:

معامله حاصل از بهره برداری کاملاً پیچیده است. هکر از Alpha Homora برای قرض گرفتن و وام دادن مکرر با Iron Bank استفاده کرد، که به شما امکان وام دهی را می دهد. برخی از تحلیلگران حدس می زنند که “قرارداد” جعلی چیزی است که امکان این بهره برداری را فراهم کرده است:

این سو “استفاده از قرارداد” از نظر مفهومی بازتاب حمله ای است که در اواخر سال گذشته 20 میلیون دلار به یک رمز ارز خسارت وارد کرد. در هر دو مورد، پروتکل های بهره برداری شده به اشتباه به قراردادهای جعلی پاسخ می دادند.
اندکی پس از هک موفقیت آمیز، هکر به کارفرمایان بانک آلفا و آهن هر یک 1000 اتر ، و همچنین Gitcoin کمک مالی کرد.
کریم فایننس در بیانیه ای در توییتر خود گفت که مورد حمله قرار گرفتن بانک آهن هیچ یک از قرارداد های دیگر آنها را تحت تأثیر قرار نمی دهد و بازارهای پول آنها به طور عادی کار می کند.

نجات پروتکل؟

این سوال اکنون به این موضوع معطوف می شود که در صورتی که پروتکل ها نتوانند “مظنون اصلی” آنها را برای بازگشت وجوه تحت فشار قرار دهند، چگونه کاربران جبران می شوند.
در حالی که اندازه بهره برداری بیش از 11 میلیون دلار بوده است، عده ای حدس می زنند که آلفا نیز برای پوشش خسارت توکن چاپ می کند و برخی از معامله گران و موسسات قبلاً خود را برای چنین ریزشی آماده کرده اند.
ناظران فعالیت های زنجیره ای بی باک متوجه شدند که Three Arrows Capital امروز صبح بیش از 3 میلیون دلار توکن آلفا احتمالاً با هدف فروش به بایننس ارسال کرده است،:
در حال حاضر، آلفا، رمز کنترل پروتکل که متحمل خسارات شد، 20٪ کاهش یافته و به 1.83 دلار رسیده است. CREAM ، رمز کنترل پروتکل ای که بهره برداری را فعال می کند، با 16٪ کاهش به 222 دلار می رسد. AAVE ، رمز پروتکل مورد استفاده بهره بردار برای وام، با 2٪ کاهش به 505 دلار می رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا