اخبار ارز دیجیتال

کمیسر eSafety استرالیا بلاکچین را به عنوان راه حلی برای ترول ها تبلیغ می کند

جولی اینمن گرانت، نماینده کمیسیون امنیت الکترونیکی استرالیا پیشنهاد کرده است که یک راه حل مبتنی بر بلاکچین می تواند به مقابله با سو استفاده از سایبر و کنترل دسترسی کمک کند و در عین حال به کاربران اجازه می دهد سطح ناشناس ماندن را حفظ کنند.
گرانت در گفتگو با رسانه نهنگ های نیو ساوت سیدنی مورنینگ هرالد گفت که اگرچه ناشناس ماندن برای استفاده عمومی در اینترنت مفید است، اما افرادی که در پشت ناشناس ماندن برای آسیب رساندن به دیگران پنهان می شوند، همچنان یک مشکل بزرگ در جامعه است. وی گفت: شناسه های دیجیتال مبتنی بر بلاکچین می توانند با پنهان کردن مشخصات کاربر، به ایجاد تعادل کمک کنند، مگر اینکه توسط نیروی انتظامی درخواست شودو زیر نظر آن باشد.

اینمن گرانت اظهار داشت:

“چیزهای بیشتری وجود دارد که آنها می توانند از نظر توانایی فکری، دسترسی به فناوری پیشرفته، منابع مالی عظیم خود، برای ایجاد سیستم های بهتر برای شناسایی افرادی که در سیستم عامل آنها هستند و نقض شرایط خدماتشان ، انجام دهند.”
خانم Inman Grant در دهه 1990 در مایکروسافت کار می کرد و در شکل دادن به بحث برانگیز شدن بخش 230 قانون شایستگی ارتباطات در ایالات متحده شرکت داشت که به شرکت های رسانه های اجتماعی مصونیت از مسئولیت محتوای کاربر را می دهد.
فیس بوک و توییتر برای تغییر شکل رئیس جمهور پیشین ایالات متحده، دونالد ترامپ، پس از ناآرامی ها در کاپیتول ایالات متحده، مشکلات شرکت های رسانه های اجتماعی را در ایجاد تعادل بین تمایل به محافظت از مردم در برابر محتوای مضر با ایجاد آزادی بیان و عقیده برجسته کرد.
نام مستعار مبتنی بر بلاکچین می تواند در کمک به کاربران در ابراز احساس راحت نقش داشته باشد در حالی که مقامات را قادر می سازد در برابر تحریک خشونت یا آزار و اذیت دیگران نسبت به کاربران اقدامی انجام دهند.
استفاده از فناوری بلاکچین برای توسعه راه حل های شناسایی دیجیتال توسط بسیاری از کشورهای جهان از جمله ژاپن،کره، ایالات متحده و چین آزمایش می شود.
شرکت ژاپنی Layer X با همکاری xID در حال ساخت راه حل رای گیری الکترونیکی با استفاده از فناوری blockchain برای شناسه دیجیتال است.
شناسه مبتنی بر بلاکچین همچنین توسط Ontology به عنوان ابزاری برای بهبود راه حل های پرداخت داخل خودرو، مانند مطالبات بیمه خودکار در صورت تصادف، مورد کاوش قرار گرفته است.
در تلاش برای بازگرداندن درجه ای عادی بودن به صنعت گردشگری و مسافرت پس از COVID-19، شرکت های فناوری از جمله ShareRing سیستم های ردیابی مبتنی بر بلاکچین را ایجاد کرده اند که به عنوان پاسپورت دیجیتال مسافرتی و اثبات سلامت نیز بکار می رود.
پذیرش این راه حل ها در حال افزایش است، کره جنوبی تنها چهار ماه پس از راه اندازی، راه حل مبتنی بر بلاکچین را برای استفاده از مجوز رانندگی انتخاب می کنند. طبق گفته های استاتیستا، این بیش از 3٪ از کل جمعیت راننده آن کشور را نشان می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا