اخبار ارز دیجیتال

1 بیت کوین = 25000 دلار شکستن رکورد ویزا توسط بیت کوین

بیت کوین با عبور از 460 میلیون دلار حجم بازار و رسیدن به قیمت 25 هزار دلار رکورد جدیدی ثبت کرد.

قیمت بیت کوین (BTC) در تاریخ 25 دسامبر از 25،000 دلار فراتر رفت و در Bitstamp به بالاترین رقم 25،020 دلار رسید و از یک مرز تاریخی Visa پیشی گرفت. از نظر یاهو فاینانس، ویزا، غول خدمات مالی، 460.06 میلیارد دلار ارزیابی شده است. اما در تاریخ 26 دسامبر، بیت کوین توانست رکورد این غول خدماتی را بشکند و به راحتی به حجم مارکتی بالای 462 میلیارد دلار برسد. مقایسه ویزا و بیت کوین مناسب است؟

آیا مقایسه ویزا و بیت کوین مناسب است؟

بیت کوین در اصل یک پروتکل نرم افزاری نظیر به نظیر است در حالی که ویزا یک شرکت انتفاعی است. برخی ممکن است استدلال کنند که مقایسه مستقیم این دو مناسب نیست زیرا تفاوتهای اساسی دارند. درسته که این دو باهم تفاوت هایی دارند اما چیزی که مدنظر است حجم مارکت بیت کوین نسبت به ویزا است. یعنی یک پروتکل نظیر به نظیر تاکنون توانسته رتبه سیزدهم را از یکی از شرکت های معتبر بگیرد.

در همین حال ، در طول سال 2020 ، علاقه بنیادی به بیت کوین در حال افزایش است. در مرحله ای که تقاضای نهادی برای بیت کوین به طور چشمگیری افزایش می یابد، پیشی گرفتن از محدودیت بازار Visa می تواند اعتماد به نفس اطراف بیت کوین را در بین موسسات بیشتر کند.

حجوم سرمایه گذاران و کمپانی های سنگین و اصطلاحا غول های اقتصادی به بیت کوین، پشتیبانی Paypal و Square از بیت کوین می تواند از مهمترین دلایل بالا رفتن قیمت بیت کوین و پیشی گرفتن آن از ویزا باشد. و همین امر می تواند باعث شود تا قیمت بیت کوین پایین نرود.

اما آینده بیت کوین چگونه است؟

در کوتاه مدت ، معامله گران و تحلیل گران زنجیره ای می گویند که مسیر Bitcoin همچنان خوش بینانه است. تحلیلگران سطوح 23069 و 23377 را به عنوان حمایت های مهم بیت کوین معرفی کرده اند. جایی که تقریباً 900 هزار آدرس قبلاً 796 هزار دلار BTC را در این محدوده کسب کرده بودند. تا زمانی که بیت کوین بالای این سطوح حمایتی قرار بگیرد معامله گران به پیشرفت بازار ارزهای رمزنگاری شده مطمئن ترند.

مایکل ون دو پوپه ، تاجر تمام وقت در بورس اوراق بهادار آمستردام ، انتظار دارد کل سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده بزودی بالاترین رقم خود را در حدود 780 میلیارد دلار بشکند. او گفت: “ارزش کل بازار کریپتو بسیار صعودی به نظر می رسد زیرا منطقه بالاترین زمان را آزمایش کرده است”

سیاوش ریاحی

مدرس ارزدیجیتال و بلاکچین، مسلط بر مفاهیم پایه‌ای ارزهای رمزنگاری و تشریح آنها به زبان ساده و قابل فهم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا