اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین 58 هزار دلاری و سود بیش از 98٪ YTD

یک روز دیگر ، یک رکورد همیشگی دیگر برای ارز رمزپایه پیشرو.

بیت کوین (BTC (+ 1.48٪)) روز یکشنبه با رقم جدید 58332.36 دلار تعیین کرد که سود سال گذشته خودش را که بیش از 100٪ بود، می تواند کمتر از دو ماه در سال جاری برساند. برای کل سال 2020 ، بیت کوین 305٪ افزایش یافت.
قیمت بیت کوین به 58148،31 دلار رسید، که در 24 ساعت گذشته 2.3 درصد افزایش داشت و سود YTD را به بیش از 98 درصد افزایش داد.
برخی علت این افزایش چشمگیر را تقاضای عظیم خریدارانی می دانند که در برابر تورم ایستادند، زیرا دولت ها هزینه های خود را دارند و بانک های مرکزی نیز با تلاش ناامیدانه برای حفظ اقتصاد خود در طی همه گیر شدن، پول چاپ می کنند. با وجود تمام چاپ و هزینه های پول فیات، شاخص های کلیدی به هیچ وجه منعکس کننده تورم نیستند.
جان ویلوک، مدیر اجرایی در بورس دارایی های دیجیتال Blocktane ، گفت: “از طریق فشار سیری ناپذیر صادر کنندگان صندوق های قابل معامله در بورس (ETF)، صندوق های سرمایه گذاری پایان یافته و شرکت های بزرگ دولتی با اضافه کردن بیت کوین به پوزیشن های خود، تقاضا از عرضه پیشی می گیرد. .
هنگامی که ایلان ماسک مدیر عامل تسلا، گفت 1.5 میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده برای خود خریداری کرده است، در اوایل ماه جاری میلادی جرقه افزایش قیمت BTC را روشن کرد. این یک بازی “چه کسی خریدار بعدی است؟” از نظر سرمایه گذاری وجوه خزانه داری در بیت کوین و هیاهوی ناشی از آن کمک کرد تا توجه سرمایه گذاران اصلی به بخش کلی متمرکز شود.
برخی حدس می زنند که این سری از اوج گیری ها طی چند روز گذشته حداقل تا حدودی به دلیل MicroStrategy تشنه بیت کوین است که صبح جمعه گفت قصد خرید بیش از 1 میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده دارد. از زمان اعلام این شرکت قیمت بیت کوین بیش از 5000 دلار افزایش یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا