اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین به عنوان ذخیره مالی برای دولت کانادا

به گفته استیون هارپر، بیت کوین می تواند در آینده جای دلار آمریکا را بگیرد.

استفان هارپر، که به مدت 9 سال به عنوان نخست وزیر کانادا خدمت می کرد گفت: “ممکن است جایی برای رمز ارزی مانند بیت کوین به عنوان جایگزین دلار وجود داشته باشد.

هارپر امروز در مصاحبه با خدمات سرمایه گذاری Cambridge House’s Jay Martin در کنفرانس سرمایه گذاری منابع ونکوور گفت که امکان جایگزینی دلار آمریکا فقط از طریق ارز بزرگ مانند یورو یا یوان چین حاصل می شود. وی ابراز تردید کرد که با توجه به عدم اطمینان طولانی مدت در مورد ارزش یورو و “اقدامات خودسرانه” دولت چین در مورد ارزش یوان ، هر یک از آنها یک ارز جایگزین مناسب خواهد بود.

بیت کوین به عنوان جایگزین دلار؟

“دشوار است که دریابید دلار آمریکا به عنوان اصلی ترین ارز ذخیره جهان چیست. غیر از طلا، بیت کوین می تواند با توجه به ویژگی هایی که دارد یک چایگزین مناسب برای دلار باشد”

نخست وزیر پیشین افزود که وی فکر می کند ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا همان “CBDC” تا حدی “اجتناب ناپذیر” هستند اما ارزهای دیجیتال بانک های مرکزی احتمالا دستخوش تغییرات و بازی های سیاسی مالی قرار می گیرد. هارپر گفت که او نگران تبدیل شدن بانکهای مرکزی به “یک بانکدار عمومی” است نه فقط یک نظارت مالی، چیزی که می تواند بر روند رونق هر CBDC تأثیر بگذارد.

هارپر از سال 2006 تا 2015 به عنوان نخست وزیر کانادا خدمت می کرد. پذیرش رمزنگاری و بلاکچین در این کشور از زمان عزیمت وی ​​به طور قابل توجهی گسترش یافته است ، در حالی که کانادا اولین مبادله رمزنگاری تنظیم شده خود را در ماه سپتامبر آغاز کرد. به گفته تیموتی لین ، معاون رئیس بانک کانادا، این بانک همچنین در توسعه CBDC نیز پیش می رود.

سیاوش ریاحی

مدرس ارزدیجیتال و بلاکچین، مسلط بر مفاهیم پایه‌ای ارزهای رمزنگاری و تشریح آنها به زبان ساده و قابل فهم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا