اخبار ارز دیجیتال

دارنده میلیاردی بیت کوین قرار است به عنوان فرماندار کالیفرنیا کاندید شود

سرمایه گذار اولیه بیت کوین و طرفدار صنعت Chamath Palihapitiya از احتمال بالقوه ای برای تصدی سمت فرمانداری کالیفرنیا خبر داده است.
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری خطر پذیر Chamath Palihapitiya، در تاریخ 26 ژانویه اهداف خود را با یک توییت اعلام کرده است. این پست با چندین وعده از جمله کاهش عظیم مالیات، افزایش حقوق معلمان، پایان وام های دانشجویی و کمک مالی برای تولید جدید برای ایالات متحده به وب سایت جدید او پیوند داده شده است.
به نظر می رسد Palihapitiya در حال آماده شدن برای انتخابات فرمانداری 2022 یا به طور قوی برای یک انتخابات ویژه است، هرچند که هیچ چیز خاصی از قصد او برای درگیر شدن در سیاست ارائه نشده است.
این تاجر میلیاردر همچنین به تلاش برای رأی دادن به فراخوان فرماندار فعلی کالیفرنیا، Gavin Newsom، پیوسته است.
تعداد فزاینده ای از مردم کالیفرنیا از عملکرد Newsom در موقعیت ناراضی هستند، به ویژه هنگامی که صحبت از کم شدن ناسازگاری و روندی سریع برای واکسن Covid-19 می شود.
مدیر سابق فیس بوک می گوید: Palihapitiya یکی از سرمایه گذاران اولیه در بیت کوین بود. او می گوید که می خواهد وضعیت دولت را به عنوان یک قطب پیشرو در فناوری حفظ کند.

وی در مصاحبه ای در 7 ژانویه گفت: بیت کوین را به عنوان بیمه ای در برابر عدم اطمینان اقتصادی می داند و قیمت آن می تواند طی پنج تا ده سال آینده به 200000 دلار افزایش یابد.
طبق مقاله آوریل 2020 فوربس ، Palihapitiya بیت کوین را در سال 2013 خریداری کرد که قیمت آن حدود 80 دلار برای هر سکه بود و او ادعا کرد که در یک زمان حدود 5٪ از کل بیت کوین را در اختیار داشته است.
تعدادی حرکت حمایت کننده از رمزارزها در ایالات متحده انجام شده است. از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور بایدن در 20 ژانویه نامزد عضو سابق اعضای هیئت مدیره ریپل، مایکل بار ، به عنوان کنترل کننده بعدی واحد پول است. علاوه بر این، دولت بایدن گری گنسلر را نیز برای ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار انتخاب کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا