اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین جریان اصلی را به خود اختصاص می دهد زیرا موسسات 3٪ از میزان عرضه BTC را در اختیار دارند

سرمایه گذاران نهادی باعث به سرعت بالا رفتن بیت کوین هستند و در زمان نوشتن این مقاله، تقریباً 3٪ از بیت کوین (BTC) در گردش توسط سرمایه گذاران طولانی مدت محصور شده است.
داده ها نشان می دهد که 24 نهاد بیش از 460،500 BTC جمع کرده اند که معادل 22 میلیارد دلار با قیمت فعلی بیت کوین است.
به گفته مایکل نووگراتز، اگر موسسات روند فعلی خرید خود را ادامه دهند، کمبود عرضه ممکن است به زودی رخ دهد.
لیست فعلی دارندگان آن شامل MtGox K است که نزدیک به 141،690 BTC (6.6 میلیارد دلار) دارد. بعدی Block.one است که حدود 140،000 BTC 6.5 میلیارد دلار تخمین زده شده است). MicroStrategy همچنین حدود 71000 BTC (3.3 میلیارد دلار) دارد و این هفته تسلا 38،500 BTC (حدود 1.8 میلیارد دلار) خریداری کرد.
اکنون تحلیلگران انتظار دارند که نگه داشتن بیت کوین در خزانه به زودی به یک استاندارد شرکتی تبدیل شود زیرا دلایل فنی متعددی برای مشاهده بیت کوین به عنوان یک پرچین تورمی وجود دارد.
اول، BTC دارای منبع محدودی در گردش است، که از ذخیره ارزش طلا تقلید می کند. علاوه بر این، هیچ راهی برای تسریع در عرضه جدید بیت کوین از طریق استخراج اضافی وجود ندارد.
دارندگان بزرگ با خرید مقادیر قابل توجهی از بازار و قرار دادن آنها ، میزان عرضه در گردش را بیشتر کاهش می دهند. این فرهنگ نگهداری طولانی مدت در میان اکثر شرکت کنندگان رمزنگاری، میزان موجود را کاهش داده و یک حلقه معیوب ایجاد می کند.
برای افسران ارشد مالی باهوش، داشتن بخشی از خزانه داری بیت کوین برخی از مقررات نظارتی و آربیتراژ را فراهم می کند زیرا دولت ها نمی توانند بودجه را مسدود کنند.
آنچه در مورد تصمیم تسلا برای خرید بیت کوین تعجب آور است زمان آن است، زیرا این تصمیم پس از افزایش 250 درصدی قیمت BTC در چهار ماه اتفاق افتاد.
حرکت این هفته باعث شد سرمایه بازار BTC از تسلا پیشی بگیرد و در بین همه دارایی های قابل معامله به مقام نهم برسد.
در گذشته ، ممکن است خرید بیت کوین یک حرکت فوق العاده جسورانه تلقی شود، اما اکنون این امر برای سرمایه گذاران نهادی تبدیل به عقل سلیم شده است.
با تخمین تقریبی 10 تریلیون دلار از خزانه شرکت های بزرگ در سراسر جهان ، حتی تخصیص 3٪ به BTC 300 میلیارد دلار را نشان می دهد، که تقریباً یک سوم ارزش کل بیت کوین به عنوان پول نقد است.
با توجه به اینکه بیش از 60٪ از مقدار عرضه بیت کوین بیش از یک سال است که جابجا نشده است ، ورودی 300 میلیارد دلار برای دارایی با شناور آزاد 355 میلیارد دلار تقریباً غیرقابل تصور است.
علاوه بر این، استخراج BTC توسط ماینرها سالانه به 341،640 می رسد، فقط 16.3 میلیارد دلار. بنابراین به راحتی می توان نتیجه گرفت که تخصیص مداوم BTC به خزانه داری شرکت ها می تواند بیش از دو برابر قیمت فعلی بیت کوین باشد.
نظرات بیان شده در اینجا صرفاً نظرات نویسنده است. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا