اخبار ارز دیجیتال

استخراج بیت کوین احتمالاً در قطع برق تگزاس سهیم نبود

اگرچه بسیاری از تگزاسی ها هنوز از طوفان زمستانی رنج می برند زیرا میلیون ها میلیون نفر بدون انرژی و آب باقی مانده اند، اما بعید است مزارع استخراج رمزنگاری در این ایالت در دوران بحران نقش زیادی داشته باشند.
در صحبت با گزارشگران، Kristy-Leigh Minehan ، مشاور معدن و مدیر ارشد فناوری NEM Software ، گفت: تگزاس در حال حاضر سخت افزار استخراج کافی را ندارد تا در مقایسه با مناطق عمده مانند سیچوان، مشکلات قابل توجهی در شبکه برق ایجاد کند.
طبق گفته ماینهان، اپراتور استخراج بیت کوین آلمان (BTC) Northern Data احتمالاً تنها عملی است که می تواند تأثیر قابل توجهی در منبع تغذیه ایالت داشته باشد. این شرکت صاحب یک مزرعه استخراج در شرق تگزاس است، سایر شرکت ها مانند HODL Ranch و Layer1 در غرب تگزاس حضور دارند. این کارشناس معدن افزود که هش ریت در تگزاس برای ایجاد اختلال در شبکه انرژی این ایالت کافی نیست، زیرا شامل مزرعه هایی است که دکل های خود را با استفاده از گاز اضافی تشکیل شده به عنوان محصول جانبی تأمین می کنند.
مینهان گفت: اگرچه مزارع استخراج بیت کوین هنوز به شبکه انرژی ایالت وابسته هستند، بسیاری از مزارع معدن در تگزاس از مخلوط تجدیدپذیر و زغال سنگ تأمین می شوند و در صورت لزوم به ژنراتورها نیز دسترسی دارند.
تأثیرات یک فاجعه در تگزاس یا جنوب ایالات متحده بر میزان هش بیت کوین در مقایسه با چین که ماینرهای آن بیش از نیمی از قدرت هش شبکه را کنترل می کنند، از نظر آماری تقریباً ناچیز است. مینهان خاطرنشان کرد که نرخ هش BTC در طی طوفان برفی اخیر فقط تقریباً 10 پیمایش در ثانیه کاهش یافته است. داده های بلاکچین نشان می دهد که نرخ هش از 160 میلیون THH در ثانیه در 11 فوریه به 150 میلیون TH در ثانیه در پی سردترین شب طوفان زمستانی کاهش یافته است.
مینهان اظهار داشت كه بعید است مزارع استخراج در آمریكای شمالی بدون دسترسی بیشتر به خطوط تامین سخت افزار، در هش ریت جهانی پیشگام شوند. وی گفت که یک بازیگر بزرگ صنعت مانند اینتل با عمیق تر شدن در توسعه تراشه های استخراج می تواند به طور بالقوه روند را تغییر دهد، اما در حال حاضر به نظر می رسد چین به دلیل دسترسی مستقیم به تولید کنندگان دکل ها و سیلیکون، همچنان به عنوان دژ برجسته باقی خواهد ماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا