اخبار ارز دیجیتال

افت قیمت بیت کوین تا 30000 دلار “یک اصلاح سالم و ضروری”

در تاریخ 11 ژانویه قیمت بیت کوین طی 24 ساعت از 40هزار دلار به 30238 دلار رسید. طی این ریزش وحشتناک حجم مارکت 200 میلیون دلار کاهش یافت و تمامی آلت کوین ها به طور صحیح اصلاح خوردند.

بیت کوین در تاریخ 11 ژانویه یک اصلاح تقریبا %25 را شاهد بود اصلاحی که بسیاری از تحلیلگران منتظرش بودند و بهترین فرصت می توانست برای پر کردن سبد خرید باشد.
البته این اصلاح بسیار قوی و اندکی هم ترسناک بود زیرا اگر بیت کوین سطح 30هزار دلار را نمی توانست نگر دارد باید منتظر اصلاح های سنگین تر می بودیم. اما خوشبختانه فعلا سطح 30هزار دلار را متوقف کرد و به دنبال آن سطوح 34500 نیز به کمک سطح 30 هزار دلاری آمدند و اکنون در تاریخ 12 ژانویه بیت کوین در حدود قیمتی 36 دلار معامله می شود.

آیا اصلاح بیت کوین به اتمام رسید؟

مهمترین سوال. آیا اصلاح بیت کوین تمام شد و این پادشاه به دنبال فتح قلمروهای جدید است؟طبق گفته تحلیل گران خطر از بیخ گوش بیت گذشت که هیچ، یک اصلاح عمیق و ضروری را نیز شاهد بود.می توان گفت بیت کوین %50 راه را برای بازگشت طی کرده است. اما برای ادامه این مسیر نیاز به تثبیت بر روی قیمت های 34500 تا 35500 دارد. در صورت تثبیت می توان امیدور بود که بیت کوین به سلامت از اتاق جراحی خارج شد.

“کسانی که کمی پوست بیشتری در این بازی انداخته اند، مانند مدیر عامل سلسیوس، الکس مشینسکی، کاهش اخیر را تصحیح قیمت سالم می دانند “

البته این ریزش و تصحیح قیمت ها تنها متعلق به بازار کریپتو نبود و مارکت های سنتی هم دچار این ریزش ها شدند. دلایلی از قبیل وضعیت نابسامانی اخیری که در آمریکا اتفاق افتاد و نگرانی برای وضعیت اقتصادی این کشور در آینده دلایل فاندامنتالی بودند که بر روی تمامی مارکت ها تاثیر گذاشت و مارکت کریپتو هم از این قائده مستثنی نبود.

تحلیلگران می گویند” این یک اصلاح قوی بود”

هر بالا رفتنی پایین آمدنی دارد و اما خبر خوش این است که پس از پایین آمدن قیمت و یک اصلاح قوی . قیمت و چارت انگار می خواهد انتقام بگیرد. از این رو تحلیلگران هدف بعدی بیت را پس از این اصلاح 47هزار دلار در نظر گرفتند که در صورت وجود خبرهای فاندای خوب تا 60 هزار دلار نیز دور از چشم نیست.

سیاوش ریاحی

مدرس ارزدیجیتال و بلاکچین، مسلط بر مفاهیم پایه‌ای ارزهای رمزنگاری و تشریح آنها به زبان ساده و قابل فهم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا