اخبار ارز دیجیتال

سرمایه گذاری BlackRock

ریک ریدر، مدیر ارشد سرمایه گذاری در مدیریت مالی BlackRock ، اشاره کرد که این شرکت در حال حاضر درصدی از سهام خود را در ارز رمزنگاری سرمایه گذاری کرده است.

**بلک‌راک (به انگلیسی: BlackRock) شرکت خدمات مالی آمریکایی است، که در زمینه سرمایه‌گذاری، مدیریت سرمایه‌گذاری، مدیریت ثروت و مدیریت دارایی فعالیت می‌کند و با دارایی تحت مدیریت ۷٫۴ تریلیون دلار، به‌عنوان بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان شناخته می‌شود.

روز چهارشنبه در مصاحبه با CNBC، ریدر گفت بلک راک با بیش از 8.6 تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت “شروع به سر و کله زدن” در سرمایه گذاری های رمزنگاری کرده است. مدیر ارشد، سرمایه گذاری نوسان ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) را “خارق العاده” توصیف کرد اما اذعان کرد که بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال “مکان هایی هستند که با فرض افزایش نرخ تورم با افزایش بدهی ها” افزایش می یابند.
ریدر گفت: “به نظر می رسد نگه داشتن بخشی از آنچه به طور نقدی در رمزنگاری نگهداری می كنید، برای من منطقی است، اما من از تخصیص خاص یا نگهداری هدف حمایت نمی كنم.” “تصور من این است که این فناوری تکامل یافته و مقررات تا آنجا پیش رفته اند که تعدادی از مردم می دانند این فناوری باید بخشی از کارها باشد.”
ریدر مشخص نکرد که چند درصد از دارایی های تحت مدیریت بلک راک ممکن است در رمزنگاری باشد، اما اظهارات وی در پی اظهارات مدیر دارایی های چند میلیارد دلاری است که در دو پرونده اعلامیه با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، بیت کوین را ذکر کرده است. پرونده های ارائه شده احتمال استفاده از BlackRock از مشتقات بیت کوین و سایر دارایی ها را به عنوان بخشی از طرح سرمایه گذاری ارائه می دهد.
مدیران شرکت مدیریت دارایی طی ماه های اخیر در مورد رمزنگاری صحبت مثبت کرده اند. ریدر پیش از این گفته بود که بیت کوین توانایی “جایگزینی طلا تا حد زیادی” را دارد، در حالی که در دسامبر سال 2020 ، مدیر عامل شرکت لری فینک گفت بیت کوین توجه او را به خود جلب کرده و احتمالاً می تواند به یک بازار جهانی تبدیل شود.
اظهارات اخیر مدیر ارشد سرمایه گذاری پس از آن است که تسلا در اوایل ماه جاری 1.5 میلیارد دلار خرید بیت کوین انجام داد و باعث شد بسیاری از شرکت ها در مورد اینکه آیا قصد سرمایه گذاری در دارایی رمزنگاری را دارند ، با سوالاتی روبرو شوند. مایکروسافت و جنرال موتورز هر دو گفته اند که هیچ برنامه فوری برای قرار دادن بیت کوین در ترازنامه خود ندارند، در حالی که پردازنده پرداخت مستقر در آمستردام Adyen این احتمال را رد نکرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا