اخبار ارز دیجیتال

دلیل شکستن 40000 دلار بیت کوین با دفعه قبل متفاوت است

قیمت بیت کوین (BTC) برای اولین بار در 23 روز گذشته در 6 فوریه بالای 40،000 دلار شکست. اما این بار بازار بسیار آرامتر است.
ترکیب بازار معاملات آتی بیت کوین با شلوغی کمتر، فشار فروش نهنگ ها و بهبود سریع می تواند به ثبات BTC در بالای 40،000 دلار کمک کند.
بیت کوین پس از پایان فروش نهنگ ها به سرعت بهبود می یابد.
در تاریخ 29 ژانویه ، یک محقق و تحلیلگر مستعار بیت کوین معروف به “دانشمند مواد” گفت که جریان سفارش “نهنگ ” به بالاترین حد خود رسیده است.
این بدان معناست که فشار فروش ناشی از نهنگ هایی که با سفارشات 1 تا 10 میلیون دلاری برخورد می کنند، به یک رکورد رسیده است. تحلیلگر در آن زمان گفت:

“نهنگ ها تقریباً هرچه از 40 دلار فروخته بودند را پس گرفتند و نهنگ های عظیم در حال ساخت ATH جدید در روند سفارش خود هستند. روند نزولی تمام شد.
بیت کوین داده ها را با سفارشات نهنگ مبادله می کند.
اگر قیمت بیت کوین 40،000 دلار را به عنوان یک منطقه پشتیبانی جدید ایجاد کند، یک روند کوتاه مدت قیمت بسیار مثبت برای BTC ایجاد می شود.
این بدان معنی است که BTC اکنون می تواند بدون رسیدن به فشار فروش گسترده از نهنگ های بزرگ و سرمایه گذاران با ارزش خالص، به بالاترین حد خود برسد.
در کوتاه مدت، برای اینکه بیت کوین ساختار صعودی خود را حفظ کند، نیاز به محافظت از دو سطح پشتیبانی کلیدی دارد: 40،000 و 37،834 $.
در همین حال، به گفته تحلیلگران Whalemap ، یک سکوی تجزیه و تحلیل داده ها که داده های نهنگ را ردیابی می کند، محل تلاقی پشتیبانی نهنگ ها با 37834 دلار و 36290 دلار وجود دارد.
اگر بیت کوین از 40،000 دلار شکست یابد، این دو حوزه پشتیبانی برای دفاع بسیار مهم است. زیر این دو سطح احتمالاً منجر به روند نزولی کوتاه مدت خواهد شد. تحلیلگران نوشتند:

“تلاقی نهنگ با قیمت 37834 دلار به 36290 دلار پشتیبانی می کند. روز گذشته نیز یک خوشه جدید در آن منطقه شکل گرفت.

بعدش چی پیش میاد؟

در آینده ای قابل پیش بینی، برخی از معامله گران پیش بینی می کنند که بیت کوین با شتاب بیش از 60،000 دلار، به جنبش خود ادامه دهد.
اسکات ملکر، یک معامله گر ارز رمزنگاری شده ، گفت که این بازگشت ها وجود خواهد داشت، اما به احتمال زیاد بیت کوین پس از شکست، به 63000 دلار می رسد. او گفت:
اما از نظر فنی این یک شکست تایید شده است که باید در نهایت BTC $ تا 63K طول بکشد. الگوها به ندرت به اهداف خود می رسند، اما قوانین همان قوانین هستند. “
بیت کوین وقتی در 4 فوریه از 38،000 دلار عبور کرد، از نظر فنی از پرچم گاوی (صعودی)خارج شد. با توجه به اینکه بیت کوین نسبت به آخرین باری که 40000 دلار در یک ماه پیش شکست، قویتر به نظر می رسد، این بار حرکت کافی برای حمل بیش از 50،000 دلار وجود دارد.
یک کاتالیزور بالقوه در کوتاه مدت می تواند به طور بالقوه سرمایه گذاری خود را در بیت کوین پس از تأمین حقوق سرمایه گذاری در Grayscale Bitcoin Trust در فوریه تأیید کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا