اخبار ارز دیجیتال

شکست سقف تاریخی بیت کوین، 30000 دلار در دسترس است.

قیمت بیت کوین در پی فشار کوتاه بزرگ در بازار آتی، به بالاترین قیمت همیشگی خود در 25945 دلار را شکست و اکنون در قیمت 27665 دلار معامله می شود.

دلایل گسترده ای در مورد تجمع بیت کوین وجود دارد ، مانند تقاضای نهادی زیاد برای BTC. اما برای رالی داخل روز جاری ، احتمالاً گران شدن بیش از حد در Binance Futures کاتالیزور اصلی بود.

قبل از این رشد قیمتی، بسیاری از معامله گران در اکثر معاملات آتی خود با Bitcoin روبرو بودند. این در نهایت منجر به فشار کوتاه شد زیرا فروشندگان کوتاه مدت بسیار نزدیک به بالاترین رقم قبلی خود فروختند. و اما BTC به محض شکستن رکورد خود، مهامله گران با ورود قیمت بیت کوین و عبور از سقف خود به سرعت شروع به افزایش سرمایه کردند.

طبق داده های سایت Bybt.com ، طی 24 ساعت گذشته بیش از 131 میلیون دلار قرارداد آتی بیت کوین به فروش رفته است. تا زمانی که بازار به افزایش فروشندگان ادامه می دهد ، احتمال فشارهای کوتاه و در نتیجه کاهش قیمت در آینده نزدیک همچنان بالا است.

علاوه بر این، تجمع فعلی به این معنی است که BTC اکنون بالاتر از حد متوسط ​​مدل محبوب سهام برای جریان است که هدف 100000 دلار را برای دسامبر 2021 پیش بینی می کند. اما با همه این ها طبق گفته تحلیل گران بیت کوین برای دسامبر سال آینده هدف 100000 دلاری را نشانه گرفته است.

چه اتفاقی برای بیت کوین می افتد؟

در همین حال ، معامله گران و تحلیل گران فنی به طور کلی در روند قیمت بیت کوین مثبت باقی مانده اند. به عنوان مثال، معامله گر محبوب “فیلیپ سوئیفت”، اظهار داشت که تعداد فروشندگان بزرگ در طی تجمع فعلی کاهش یافته است.

سوئیفت توضیح داد: “معامله گران بزرگ، کیف پولهای بیش از 1000 btc، برای اولین بار در این دور از انتظار آرام شده اند.” “ما می توانیم مشاهده کنیم که تعداد کیف پول های بالای 1000 btc به سرعت در هفته گذشته کاهش یافته اند. در حالی که می توانیم ببینیم که کیف پول های BTC 1-10 (خرده فروشی انبوه) در هفته های اخیر به طور مداوم در حال صعود هستند.”

البته بسیاری از تحلیلگران در روزهای کریسمس تازه به بازار می آیند و باعث جا به جایی بازار می شوند. در این زمان شرایط بیت کوین خطرناک است، از یک سمت ترس هست و از یک سمت دیگر طمع. بهترین کار برای کسانی که وارد این رالی اخیر نشدند انتظار برای رسیدن به موقعیت مناسب است.

علاوه بر این ، مایکل ون دو پوپ ، تحلیلگر بازارهای Cointelegraph گفت که موج ضربه بعدی می تواند بیت کوین را از مرز 40000 دلار فراتر بگذارد. او نوشت:

“بیت کوین با نزدیک شدن به نقطه مورد علاقه دوم فیبوناچی من در حدود 25800 دلار ، حتی بیشتر رو به بالا می شکند. هرچه بالاتر برویم ، حرکت ضربه بعدی بالاتر خواهد بود. اگر 25،800 دلار این سقف موقتی باشد ، انگیزه بعدی می تواند BTC $ را به $ 40،000 برساند. ”

به تقاضای بنیادی توجه کنید:

نکته منطقی بعدی برای بیت کوین احتمالاً زمانی خواهد بود که خرید نهادی بیت کوین کند شود.

در اینجا مسسات مالی و افسانه های تجاری است که بیت کوین را طلای 2.0 طی 4 ماه گذشته تشخیص داده اند:

  • جی پی مورگان
  • بلومبرگ
  • بانک دویچه
  • سیتی بانک
  • صخره سیاه
  • گوگنهایم
  • اتحادبرنشتاین
  • بیل میلر

از جمله مجموعه هایی که وارد بیت کوین شده اند.

در این شرایط مشاهده حجم بازار می تواند کمک دهنده باشد تا زمان ورود به مارکت بیت کوین را پیدا کنیم. تا زمانی که دو وسیله سرمایه گذاری سازمانی کاهش محسوس تقاضا و حجم معاملات را مشاهده نکنند ، احتمال اصلاح عمیق بیت کوین کم است.

سیاوش ریاحی

مدرس ارزدیجیتال و بلاکچین، مسلط بر مفاهیم پایه‌ای ارزهای رمزنگاری و تشریح آنها به زبان ساده و قابل فهم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا