اخبار ارز دیجیتال

آیا بانک ها می توانند بانک خودشان باشند؟

در حالی که چندین بانک، خدمات ِ نگهداری رمزنگاری را آماده می کنند، دارندگان بیت کوین باید یک جمله قدیمی را آویزه گوش خود داشته باشند: آیا بانک ها آماده هستند که بانک خودشان باشند؟
هفته گذشته BNY Mellon ، قدیمی ترین بانک در ایالات متحده، اعلام کرد که آنها راه حل های حضانت را ارائه می دهند و از سرمایه گذاران نهادی جدا می شوند. به همین ترتیب ، اسناد ماه دسامبر نشان می دهد که دویچه بانک همچنین در حال برنامه ریزی برای راه حل حضانت، همراه با تجارت و خدمات صدور رمز است.
با این حال، در حالی که هر دو بانک کاملاً تاسیس شده اند و تجربه استفاده از طیف وسیعی از دارایی ها را دارند، اما لزوماً به این معنی نیست که آنها برای نگهداری رمزنگاری آماده هستند.
دارایی های دیجیتال کاملا متفاوت از دارایی های سنتی مانند اوراق قرضه، سهام و اسناد خزانه است. دارایی های دیجیتال با طراحی غیرمتمرکز شده اند و بنابراین مالکیت آنها به یک مدل کاملاً متفاوت متکی است که نمی تواند از زیر ساخت های متمرکز موجود در بانکداری سنتی استفاده مجدد کند. برای نگهداری دارایی های رمزنگاری ، شما به یک زیرساخت کاملاً جدید احتیاج دارید.
حضانت حتی برای موسسات بومی رمزنگاری، بسیار پیچیده است. فقط سال گذشته مبادله رمزنگاری KuCoin در معرض هک قرار گرفت که بیش از 200 میلیون دلار خسارت وارد کرد.
دیما بودورین، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت هاکن سال گذشته به گزارشگران گفت: “فقط چند مبادله رمزنگاری مانند Kraken ، Gemini و Binance در حال سرمایه گذاری زیادی برای اثبات کنترل داخلی مناسب بر روی پروتکل های مدیریت کلیدهای شخصی خود هستند.”
پائیلون گفت، اگر بانک های بزرگ بخواهند به درستی به امنیت نزدیک شوند، در واقع سه گزینه دارند.

“آنها می توانند با یک متولی نظارت شده موجود قرارداد ببندند، می توانند زیرساخت حضانت خود را بسازند و آن را تنظیم کنند، یا می توانند یک فناوری حضانت را از یک فروشنده بخرند و از آن استفاده کنند و تنظیم کنند.”

به خصوص اگر بانک ها تصمیم بگیرند راه حل های خود را بسازند، هزینه ها و زمان می تواند به سرعت جمع شود. بانک ها مجبور به استخدام توسعه دهندگان اختصاصی “اختصاص سرمایه های کلان برای زیرساخت ها” از جمله مراکز داده و سرورها و اجرای دامنه نظارتی هستند، روندی که به تنهایی “6-12 ماه” طول می کشد.

“سطح تلاش ها و سرمایه گذاری های مورد نیاز برای تهیه موسسه با راه حل خود نگهداری از شرکت، بسیار بیشتر از یک فرد است. برای تأمین میلیاردها دلار دارایی دیجیتال به فناوری ها و فرایندهای حاکمیتی کمی متفاوت نیاز است. “

صرف نظر از مسیری که بانک ها طی می کنند ، Pailhon می گوید که این نشانه ای از مشروعیت رو به رشد رمزنگاری است که بانک هایی مانند BNY Mellon می خواهند راه حل های حضانت را ارائه دهند. علاوه بر این، با رشد کل ارزش بازار رمزنگاری و افزایش ارزش دارایی برای موسسات و حتی برخی از افراد ، راه حل های امن نگهداری از اهمیت بیشتری برخوردار می شوند.

“شما نمی توانید از 5 ، 10 یا 50 میلیارد دلار بیت کوین با یک سرور مبتنی بر گاراژ یا یک رایانه در هوا واقع در یک پناهگاه در کوه های آپالاچی محافظت کنید. شما باید زیرساخت حضانت کاملاً انعطاف پذیر ، ایمن ، قابل تأیید و قابل کنترل را ایجاد کنید که بتواند میلیون ها کاربر را مقیاس بندی و توانمند کند و صدها هزار معاملات دارایی دیجیتال را در یک ماه پشتیبانی کند. موفقیت و تصویب دارایی های دیجیتال و صنعت مدیریت دارایی های دیجیتال در آینده به این بستگی خواهد داشت. “

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا