اخبار ارز دیجیتال

نظرسنجی نشان می دهد که 5٪ CFO های شرکتی قصد خرید بیت کوین در سال 2021 را دارند

** CFO: مدیر عامل یا مدیر ارشد اجرایی (به انگلیسی: Chief Executive Officer) معمولاً عالی‌رتبه‌ترین مسئول اداری(اجرایی) یا رئیس عهده‌دار مدیریت تام یک شرکت سهامی،سازمان، یا بنگاه است که به هیئت مدیره گزارش می‌دهد.

یک مطالعه در مقیاس کوچک در مورد مدیران مالی نشان داده است که 5٪ از شرکت ها قصد دارند در سال جاری به عنوان دارایی شرکت در بیت کوین (BTC) سرمایه گذاری کنند و 11٪ دیگر اظهار داشتند که می توانند این کار را تا سال 2024 انجام دهند.
نظرسنجی انجام شده توسط گارتنر در پشت اخباری مبنی بر سرمایه گذاری 8٪ یا 1.5 میلیارد دلار از ذخایر نقدی تسلا در بیت کوین است. شرکت MicroStrategy که سرمایه های زیادی نیز به این توکن سرمایه گذاری کرده است، اعلام کرد که سه شنبه 600 میلیون دلار اوراق قرضه قابل تبدیل با هدف استفاده از درآمد حاصل از آن برای به دست آوردن بیت کوین اضافی ارائه می دهد.
77 نفر از پاسخ دهنده ها، از جمله 50 مدیر مالی در میان سایر مدیران، دیدگاه های بسیار متفاوتی را بر اساس صنعتی که شرکت در آن کار می کند، نشان دادند. بخش فناوری با 50٪ از پاسخ دهندگان از این صنعت بیشترین جذابیت را نسبت به بیت کوین نشان داد.
اگرچه اکثر کسانی که از این نظرسنجی (84٪) نگرانیهای اصلی خود راجع به سرمایه گذاری مربوط به ریسک مالی ناشی از بی ثباتی بالای بیت کوین است، ابراز داشتند اما به نظر می رسد که بسیاری از آنها انتظار می کشند تا رویکردی را که یک منظره ایجاد می کند ببینند.
بیش از 70٪ اظهار داشتند که یکی از مهمترین مواردی که آنها می خواهند بدانند این است که دیگران با بیت کوین چه می کنند. تقریباً همین تعداد می خواهند در این باره از نهادهای نظارتی بیشتر صحبت کنند تا در درک خطرات ذاتی با داشتن دارایی دیجیتال کمک کنند.
الكساندر بانت، رئیس تحقیق گارتنر، خاطرنشان كرد كه “رهبران امور مالی كه وظیفه آنها اطمینان از ثبات مالی است، مستعد جهش سوداگرانه به سرزمین ناشناخته نیستند”.
“مهم است که به یاد داشته باشید این یک پدیده نوپا در جدول زمانی طولانی دارایی های شرکت است. رهبران امور مالی که وظیفه آنها اطمینان از ثبات مالی است، مستعد انجام جهش های سوداگرانه به قلمرو ناشناخته نیستند. “
نگرانی های دیگر بیان شده شامل ریسک پذیری هیئت مدیره (39٪) ، پذیرش کند به عنوان یک روش پذیرفته شده پرداخت یا مبادله (38٪) ، عدم درک (30٪) ، خطرات سایبری (25٪) و مسائل پیچیده حسابداری (18٪) است.
گرچه تهیه نتایج قابل توجه از نظر آماری از این حجم کم نمونه دشوار است، اما باید توجه داشت که افزایش سرمایه گذاری شرکت ها چگونه بر بیت کوین تأثیر می گذارد. در نیمه دوم سال 2020، شرکتهای خارج از بخشهای مالی در S&P Global تقریباً 2 تریلیون دلار ذخیره نقدی داشتند. این در حال حاضر بیش از دو برابر سقف فعلی بازار بیت کوین است و به همین ترتیب، مقدار زیادی پول در دسترس است تا به بیت کوین سرازیر شود.
بخش فناوری به تنهایی می تواند حداقل 640 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری داشته باشد، اگرچه بیشتر شرکت ها تاکنون فقط درصد کمی به بیت کوین اختصاص داده اند.
شرکت سرمایه گذاری ARK Invest در اوایل این ماه پیشنهاد کرد که اگر “همه شرکتهای S&P 500 بخواهند 1٪ از پول نقد خود را به BTC اختصاص دهند ، قیمت دارایی دیجیتال تقریباً 40،000 $ افزایش می یابد و قیمت به $ 90،000 می رسد.
در صورت افزایش سرمایه گذاری شرکت ها به 10٪ از ذخایر نقدی ، ARK ادعا می کند که بیت کوین 400،000 دلار افزایش می یابد.
این مطالعه نشان دهنده افزایش چشمگیر آگاهی از نظر سنجی گارتنر در سال 2018 است که در آن فقط 66٪ از CIO ها حتی از فناوری بلاکچین اطلاع داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا