اخبار ارز دیجیتال

DoJ ،Chainalysis برای از بین بردن شبکه باج افزاری که بیمارستان ها را هدف قرار می دهد کار می کنند

مقامات ایالات متحده با کمک شرکت تحلیلی برجسته Chainalysis، یک اپراتور مهم بدافزار را مورد حمله قرار داده اند.
روز چهارشنبه ، وزارت دادگستری از توقیف 454،530.19 دلار ارز رمزنگاری شده از NetWalker ، یک اپراتور باج افزار که اداره تحقیقات فدرال ادعا می کند، بیمارستان ها را در سطح جهانی در میان بیماری همه گیر COVID-19 هدف قرار داده است ، خبر داد.
Piggybacking در مورد اعلامیه DoJ Chainalysis، فرصتی را به دست آورد و تبلیغات مربوط به شرکت در ردیابی سخت افزار NetWalker در بلغارستان و همچنین Sebastien Vachon-Desjardins را انجام داد. وزارت دادگستری Vachon-Desjardins، شهروند کانادایی را که ادعا می شود وابسته شبکه NetWalker است و 27.6 میلیون دلار از طریق بدافزار خود به دست آورد، دستگیر کرد.
وزارت دادگستری هنوز شکایت کیفری علیه هر یک از دست اندرکاران NetWalker را منتشر نکرده است، احتمالاً به این دلیل که اگر ادعاهای آن صحت داشته باشد، ده ها میلیون دلار در آنجا وجود دارد که هنوز توقیف نشده است. Chainalysis بررسی مدل کسب و کار باج افزار NetWalker به عنوان یک سرویس ویژه را دشوار دانست زیرا:

“مهاجمان موسوم به” اجاره “شرکت های وابسته از یک باج افزار خاص از سازندگان یا سرپرستان آن استفاده می کنند، که در ازای این کار، مبلغی را دریافت می کنند. RaaS به حملات بیشتری منجر شده است و تأثیر کامل مالی را تعیین می کند. “
در ابتدا، FBI NetWalker را به عنوان تهدیدی برای بیمارستان ها در ژوئیه سال 2020 پرچم گذاری کرد. در آن زمان، آژانس اعلام کرد که برای اولین بار در مارس 2020، هنگام همگیر شدن COVID-19 در سراسر جهان، متوجه باج افزار شده است.
Ransomware در طی یک سال گذشته در حال افزایش است، زیرا کار از راه دور باعث ایجاد آسیب پذیری های جدیدی در شبکه های تجاری مانند، تمایل مردم به کلیک بر روی پیوندهای مشکوک در ایمیل ها می شود که اطلاعات بالقوه ای را در مورد شرایط COVID-19 ارائه می دهند.
به همین ترتیب، علاقه اجرای قانون به باج افزار افزایش یافته است. در کنار سایر نگرانی های تحقیقاتی، افزایش ردیابی باج افزار برای شرکت هایی مانند Chainalysis که شاهد انعقاد قراردادهای دولتی بوده اند سودآور بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا