اخبار ارز دیجیتال

COVID-19 بانک کانادا را به سمت “دیجیتال لوونی” سوق داده است

بانک کانادا در حال دیجیتالی کردن ارز خود است.
امروز تیموتی لین ، معاون فرماندار BoC، در یک سخنرانی اظهار داشت که بیماری همه گیر COVID-19 نیاز به دیجیتالی شدن پول نقد را تسریع کرده است. لین گفت: “همه گیری ممکن است ما را زودتر از آنچه پیش بینی کرده بودیم به یک نقطه تصمیم گیری برساند.”
با این وجود لین دقیق بود تا مشخص کند که “ارز دیجیتال به هیچ وجه در نتیجه گیری قبلی نیست”. در ماه اکتبر، لین که گفته بود بانک های مرکزی باید با نشانه های دیجیتال کنار بیایند در صورت وجود Libra ، اکنون Diem به دست نهادهای نظارتی افتاده است. امروز، وی خاطرنشان کرد که بانک های مرکزی ممکن است از نظر استفاده از داده های مصرف کننده، بیشتر از تأمین کنندگان خصوصی بیت کوین قابل اعتماد باشند:
“یک بانک مرکزی – بدون انگیزه تجاری برای جمع آوری داده ها – به طور منحصر به فرد در ایجاد محافظ برای حفظ حریم خصوصی قرار دارد، در عین حال در برابر استفاده های مجرمانه دفاع می کند. حریم خصوصی به وضوح برای کانادایی ها مهم است، و همچنین محافظت از برخی از آنها به نفع عموم است. “
اظهارات امروز مطابق با کاهش مداوم استفاده از پول نقد در کانادا در طول سال 2020 است، روندی که لین در ماه دسامبر به آن اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا