اخبار ارز دیجیتال

“قاتلان Ethereum”

مهندسان و توسعه دهندگان نرم افزار به آرامی توجه خود را از بلاک چین های لایه یک که “قاتلان اتریوم” نامیده می شود به تعداد روزافزون پروتکل های جدید مالی غیرمتمرکز تغییر می دهند.
گزارش روند توسعه Blockchain در فوریه توسط شرکت سرمایه گذاری Outlier Ventures نشان می دهد که توسعه دهندگان تمرکز خود را از رقبای Ethereum تغییر می دهند.
یافته ها تأیید می کنند که طی دوازده ماه گذشته ، Ethereum همچنان فعالترین پروتکل بلاکچین است که به دنبال آن Cardano و Bitcoin قرار دارد.
این گزارش خاطر نشان کرد در حالی که برخی از سیستم عامل های جدید مانند Polkadot ، Cosmos و Avalanche شاهد افزایش فعالیت توسعه دهندگان هستند ، بسیاری از رقبای سنتی Ethereum شاهد کاهش در توسعه اصلی هستند.
” Ethereum Tron ، EOS ، Komodo و Qtum شاهد کاهش معیارهای توسعه اصلی هستند.”
این گزارش حاکی از آن است که سیستم عامل های DeFi مبتنی بر Ethereum در سال 2020 فضا را آماده کردند و آنها با افزایش رشد در Aave و Balancer شاهد افزایش فعالیت توسعه دهندگان بوده اند.
علاوه بر این دو ، فعال ترین پروژه ها ، Gnosis و Synthetix بودند در حالی که دو پروتکل دیگر DeFi که اخیراً راه اندازی شده اند نیز از نظر فعالیت توسعه دهنده افزایش یافته اند.
“SushiSwap و Yearn Finance ، هر دو در سال 2020 راه اندازی شدند و به سرعت به سمت و سوی فعالیت توسعه و اندازه سایر پروتکل های DeFi رشد کردند.”
در اوج رونق DeFi در اواسط سال 2020 ، تحقیقات Santiment نشان داد که برترین سیستم عامل های DeFi از نظر فعالیت توسعه ، Maker ، Synthetix ، Band Protocol و Augur بودند.
DeFi تنها بخش رشد نبود زیرا فعالیت در NFT (توکن غیرقابل انعطاف پذیر) و پروژه های Metaverse مانند دنیاهای مجازی ، کالاهای قابل جمع آوری ، بازی ها و هنرهای رمزنگاری نیز با افزایش علاقه در بازار روبرو شدند.
این گزارش خاطر نشان کرد که فعالیت توسعه در سطوح مشابه برخی از فناوری های بزرگ بلاکچین مانند Stellar و Algorand و بالاتر از پروتکل های معروف DeFi مانند Uniswap و Compound دارد.
Ethereum با 14٪ فعالیت توسعه دهنده بیشتر از نزدیکترین رقیب خود ، Cardano ، و تقریباً دو برابر Bitcoin از نظر تعهدات ، همچنان پادشاه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا