اخبار ارز دیجیتال

دوج کوین 23٪ کاهش یافت

ارزش دوج کوین (DOGE) در 15 فوریه پس از جلب توجه ایلان ماسک به توزیع بسیار نابرابر کوین های دوج و اصرار به دارندگان عمده برای فروش دارایی های خود، در عرض چند ساعت 23٪ افت کرد.
دوج کوین یکی از نابرابرترین توزیع های کوین در فضای ارزهای رمزپایه را دارد، با 28.7٪ که فقط توسط یک نفر نگهداری می شود و 12 دارنده برتر تقریبا 50٪ از عرضه را در اختیار دارند. درست قبل از نیمه شب 14 فوریه ،ایلان ماسک در توئیتر خود نوشت:
“اگر دارندگان عمده دوج کوین بیشتر کوین های خود را بفروشند، از پشتیبانی کامل من برخوردار خواهند شد.
کمی بیشتر از هفت ساعت ، قیمت دوج کوین 23٪ ، از 0.063 دلار به 0.048 دلار سقوط کرده بود. در حالی که پیش از این به توییت های ماسک افزایش قیمت ارزهای رمزپایه و حداقل دوج کوین اعتبار داده شده بود، اما نقش وی در افت روز دوشنبه با توجه به این که بیش از 105 میلیارد دلار بقیه بازارهای جهانی را به طور همزمان ترک کرد، مشخص نبود.
زیانهای بیش از 20٪ میان رتبه بندی بازار رمزنگاری بود، به ویژه آلت کوین ها با یک بازپرداخت بسیار زیاد روبرو می شدند. تحلیلگران معتقدند که این امر ناشی از فشار بیت کوین (BTC) به یک رکورد جدید در کل تاریخ چند ساعت قبل بود که باعث خروج حجم از بازار آلت کوین شد.
محاسبه توزیع دقیق ارز رمزنگاری شده ممکن است دشوار باشد زیرا بلاکچین های عمومی به طور مستعار یا ناشناس هستند. اما داده های چندین منبع موجود نشان می دهد که تقریبا 70٪ از کل عرضه دوج کوین در بیش از 100 آدرس قرار دارند.
بنیانگذار دوج کوین اخیراً فاش کرده است که او پس از از دست دادن شغل خود، تمام دارایی های DOGE خود را در سال 2015 در میان مشکلات مالی فروخته است. بیلی مارکوس دوج کوین را به عنوان یک شوخی در سال 2013 بر اساس الگوی رفتاری محبوب سگ Shiba Inu آغاز کرد.
بنیانگذار تسلا یک بار خود را مدیرعامل منصوب دوج کوین(ارز رمزنگاری منبع باز) اعلام کرد و فعلاً تعاملات وی با این کوین بیشتر به جای هر نوع استراتژی سرمایه گذاری بر اساس الگوهای رفتاری بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا