اخبار ارز دیجیتال

اوج سیل سرمایه در Ethereum

طبق اطلاعات CoinMetrics، سرمایه تحقق یافته Ethereum در ژانویه تاکنون تقریباً 50٪ افزایش یافته است تا سقف جدیدی بالای 70 میلیارد دلار را ثبت کند.
داده ها نشان می دهد که سقف تحقق یافته اتریوم از زمان سقوط به زیر 25 میلیارد دلار در سقوط “پنجشنبه سیاه” در مارس 2020 بیش از سه برابر شده است.

Ethereum’s realized cap: CoinMetrics
رشد قیمت اتریوم

معیار و شاخص تحقق یافته، ارزش عرضه دارایی رمزنگاری شده را با توجه به آخرین واحد حرکت در زنجیره محاسبه می کند. این شاخص به دنبال تخمین قیمت واقعاً پرداخت شده برای هر ETH در گردش است.با این حال، سقف تحقق یافته نمی تواند کوین هایی را که فقط در صرافی های متمرکز معامله می شوند و به صورت زنجیره ای حرکت نمی کنند، حساب کند.
این اندیکاتور به گونه ای طراحی شده است که با نادیده گرفتن ارزش گذاری آنها از زمان انتقال آخرین واحد به زنجیره، راهی برای جبران سکه های از دست رفته یا بی ادعا ارائه می دهد.
با نادیده گرفتن بزرگ شدن نوسانات کوین های هولدشده، سیگنالی را برای زمان ورود سرمایه جدید به یک بازار معین ارائه داده خواهد شد. CoinMetrics استنباط می کند که ممکن است بسیاری از سرمایه گذاران جدید کیف های نهنگ های ETH فصلی را در بازار گاو نر(بازارهای صعودی) در ژانویه خریداری کرده باشند.

این گزارش همچنین به افزایش 5 درصدی تعداد آدرس های Ethereum که بیش از 10 هزار اتر در آن نگهداری می شود ، اشاره کرد که در حال حاضر 1،241 کیف پول 13.8 میلیون دلار یا حتی بیشتر در ETH نگهداری می کند. به همین ترتیب، CoinMetrics نتیجه می گیرد که “سرمایه گذاران نهادی شروع به خرید ETH می کنند.”
به نظر می رسد رشد سقف تحقق یافته اتریوم نسبت به سال گذشته بیت کوین بهتر بوده است، به طوری که Glassnode گزارش داده است که نرخ تحقق یافته BTC از ابتدای سال 2020 از 15 دسامبر 50 درصد رشد کرده است. داده های CoinMetrics نشان می دهد که Ethereum در همان دوره رشد 85 درصدی را تجربه کرده است.

شاخص Flippening مرکز Blockchain در حال حاضر تخمین می زند که Ethereum با توجه به هشت معیار شامل بالاترین رکورد جدید برای شاخص شده است.
Ethereumاز نظر کارمزد معاملات و تعداد معاملات از بیت کوین پیشی گرفته است و تخمین زده می شود که حجم معاملات و تعداد گره ها به ترتیب 99٪ و 97٪ Bitcoin باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا