اخبار ارز دیجیتال

Evolve برنده دومین بیت کوینETF کانادایی است

صندوق دوم بورس بیت کوین(BTC) آمریکای شمالی روز سه شنبه قانونی را تصویب کرد و یک نقطه ورود بالقوه دیگر را برای سرمایه گذاران نهادی برای دسترسی به دارایی های دیجیتال ارائه داد.
کمتر از سه هفته پس از ارائه دفترچه مقدماتی بیت کوین ETF ، Evolve روز سه شنبه اعلام کرد که صندوق آن توسط کمیسیون اوراق بهادار انتاریو یا OSC تأیید شده است.
ETF دارای دو علامت است: EBIT برای واحدهای کانادایی و EBIT.U برای واحدهای متغیر ایالات متحده. گفته می شود EBIT “قرار گرفتن در معرض حرکت غیرقابل کنترل در برابر حرکت روزانه قیمت” بیت کوین به دلار کانادا را فراهم می کند، در حالی که EBIT.U در معرض حرکت قیمت روزانه به دلار آمریکا است.
قابل توجه است که این صندوق با استفاده از نرخ مرجع Bitcoin CF Benchmarks ، که داده های چندین بازار BTC / USD را در یک شاخص معیار یک روزه جمع می کند، داده های قیمت را ردیابی می کند.
دفترچه به روز شده ارائه شده به OSC در مورد فریدا هدف سرمایه گذاری صندوق را تشریح می کند:

“هدف سرمایه گذاری Evolve Fund این است که دارندگان واحدها را در معرض روزانه قیمت دلار آمریکا بیت کوین قرار دهد در حالی که حداقل خطای ردیابی را با استفاده از مزایای ایجاد و بازخرید تجربه می کند.”
برای دستیابی به این هدف، صندوق Evolve در دارایی های طولانی مدت BTC خریداری شده از طریق Gemini NuSTAR LLC و سایر سیستم عامل ها، سرمایه گذاری خواهد کرد.
این دفترچه تحت سیستم گذرنامه ثبت شده است که دسترسی به صندوق را می تواند در 10 استان کانادا و سه منطقه فراهم کند.
Sui Chung، مدیر عامل CF Benchmarks ، به گزارشگران گفت که Evolve ETF “یک محصول واقعی درست کرده است، یک محصول قابل فهم را به سرمایه گذاران ارائه می دهد که از طریق کارگزاران و مشاوران فعلی آنها در اختیار شما قرار می گیرد و مالکیت بیت کوین را در اختیار شما قرار می دهد.”

چونگ ادامه داد:

“با استفاده از نرخ مرجع بیت کوین تنظیم شده از معیارهای CF ، ETF ارزش بیت کوین را ردیابی می کند و از آنجا که ساختار آن امکان ایجاد و بازخرید سهام ETF روزانه را فراهم می کند، سرمایه گذاران مجبور به پرداخت حق بیمه سر به فلک کشیده در بازار ثانویه نمی شوند.”
صندوق تکامل دومین ETF بیت کوین است که در این ماه توسط تنظیم کنندگان اوراق بهادار کانادا تأیید می شود. Purpose Bitcoin ETF هفته گذشته تأیید دریافت کرد و به عنوان اولین ETF آمریکای شمالی که از نظر فیزیکی مستقر است، تأیید شد.
محصولی به سبک ETF از 3iQ سال گذشته در کانادا تأیید شد و در حال حاضر در بورس اوراق بهادار تورنتو فهرست شده است. با این حال ، برخلاف Evolve ETF ، صندوق EiQ به طور مستمر سهام جدیدی منتشر نمی کند.

**صندوق ETF دولتی به یکی از انواع صندوق های سرمایه‌گذاری گفته می‌شود که امکان خرید و فروش آن به عنوان دارایی وجود دارد. در واقع این نوع از صندوق‌ها، همانند سهام عادی در بورس قابل خرید و فروش هستند. ETF مخفف کلمه Exchange-traded fund است و فرآیند آن به گونه‌ای است که با خرید هر واحد در این صندوق‌ها، دارایی شما سرمایه‌گذاری و برای کسب سود پس‌انداز می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا