اخبار ارز دیجیتال

صرافی ها هشدار می دهند که ممنوعیت خرده فروشی رمزنگاری هنگ کنگ می تواند نتیجه معکوس دهد

فعالان صنعت رمزنگاری جهانی در هنگ کنگ تلاش کرده اند با مخالفت با قانونی پیش رو که تجارت قانونی ارز رمزنگاری شده را به سرمایه گذاران حرفه ای محدود می کند، 93٪ از مردم محلی را از بازار محروم کند.
در اظهار نظر برای South China Morning Post که در تاریخ 15 فوریه منتشر شد، نهاد صنعت ارز دیجیتال جهانی هشدار داد كه قانون پیشنهادی احتمالاً باعث خواهد شد تا معامله گران خرده فروشی به استقبال سیستم عامل های غیرقانونی بروند. صنعت رمزنگاری جهانی نشان دهنده مبادلات ارزهای رمزنگاری شده مانند BitMEX ، Huobi ، Coinbase و OKCoin است و پیشتاز تلاش های صنعت برای عقب راندن در برابر قوانین پیش رو بوده است.
خدمات مالی هنگ کنگ و اداره خزانه داری برای اولین بار این پیشنهاد را در نوامبر سال 2020 به عنوان بخشی از تلاش برای سخت گیری اقدامات ضد پولشویی و بودجه ضد تروریستی منتشر کردند. این اقدام با تلاش برای تطبیق مقررات داخلی با توصیه های گروه ویژه اقدام مالی یا FATF هماهنگ است.
با این حال پیشنهاد دفتر بیش از الزامات چارچوب FATF است و در عوض موضع سخت نسبت به تجارت ارزهای رمزنگاری شده در سرزمین چین را انعکاس می دهد. رئیس شورای مشورتی به عنوان بخشی از تلاش برای سخت گیری اقدامات ضد پولشویی و بودجه ضد تروریستی، مالکوم رایت، خاطرنشان کرد که اعضای FATF سنگاپور ، انگلستان و ایالات متحده همچنان به بازرگانان خرده فروشی اجازه می دهند در بازار ارزهای رمزنگاری شده شرکت کنند.
در طول ماه ژانویه، دولت با اعضای جامعه و نهادهای صنعتی در حال رایزنی بوده است. اکنون که دوره مشاوره به پایان رسیده است ، انتظار می رود این پیشنهاد به یک لایحه تبدیل شود و در اواخر سال به شورای قانونگذاری هنگ کنگ معرفی شود. برآورد South China Morning Post که 93٪ از جمعیت داخلی تحت تأثیر این ممنوعیت قرار خواهد گرفت ، بر اساس نظرسنجی اخیر CitiBank است که نشان می دهد تقریبا 7٪ – 504،000 نفر – دارایی کافی برای تأمین آستانه سرمایه گذاران حرفه ای دارند.
اخیراً یک نماینده از انجمن بیت کوین هنگ کنگ اظهار داشت که “محدود کردن دسترسی خرده فروشی بیت کوین ، پیشی جستن بر اهداف دولت در زمینه ارتقا نوآوری مالی خواهد بود.” محدودیت های پیشنهادی همچنین می تواند به دستگاه های فروش خودکار بیت کوین یا خودپردازها نیز تسری یابد و همچنین قوانین مربوط به صدور مجوز رمزنگاری هنگ کنگ برای مشاغل به طور قابل توجهی گسترش می یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا