اخبار ارز دیجیتال

دادخواست طبقاتی فلوریدا ادعا می کند که Ripple قوانین اوراق بهادار را نقض کرده است

آزمایشگاه های Ripple، شرکتی که پشت پروتکل پرداخت Ripple و محصولات مبتنی بر XRP قرار دارد، با پرونده دیگری مبنی بر نقض قوانین اوراق بهادار در ایالات متحده روبرو است.
روز دوشنبه، تایلر تومی، سرمایه گذار XRP مستقر در فلوریدا، شکایتی مدنی علیه آزمایشگاه های Ripple و مدیرعامل Ripple ، برد گارلینگهاوس ارائه داد. در این دادخواست ادعا می شود که متهمان با عدم ثبت نام در دفتر مقررات مالی فلوریدا، از قوانین اوراق بهادار فلوریدا پیروی نکرده اند.
تومی خاطرنشان می کند که آزمایشگاه های Ripple و Garlinghouse قبلاً نیز به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار فدرال با یک پرونده قضایی مشابه روبرو شده است. دادخواست 1.35 میلیارد دلاری توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در 22 دسامبر سال 2020 آورده شده است.
Ripple را به فروش میلیون ها دلار توکن XRP غیرمجاز و ایجاد درآمد کل از این فروش متهم می کنند، با بیان اینکه: “اکثریت قریب به اتفاق درآمد Ripple از فروش XRP (بیش از 1 میلیارد دلار) بود و Ripple برای فروش و تأمین هزینه ها به آن متکی بود. “
شاکی همچنین ادعا می کند که ریپل اظهارات نادرستی در مورد XRP با بیان اینکه این توکن نباید در زمره اوراق بهادار طبقه بندی شود، ارائه داد. تومی استدلال می کند که متهمان می دانستند که XRP در واقع یک امنیت است:

“متهمان در مورد حقایق مادی مربوط به ماهیت واقعی XRP اظهارات و یا حذفیات نادرستی کردند. به طور خاص، متهمان می دانستند که XRP در واقع یک اوراق بهادار است، اما به طور مثبت به سرمایه گذاران اظهار داشت که امنیت ندارد. قبل از اینکه متهمان XRP را به بازار بفروشند، می دانستند XRP دارای امنیت است. “
طبق قوانین آیین دادرسی مدنی فدرال، تومی درخواست دادرسی هیئت منصفه برای همه موارد مطرح شده در این دادخواست را دارد.

اندکی پس از اقدام SEC در برابر Ripple در اواخر سال 2020، تعداد زیادی از شرکت های رمزنگاری از جمله Coinbase و Binance ایالات متحده XRP را از سیستم معاملاتی خود حذف کردند. ظاهراً حذف لیستهای عظیم بر بازار XRP تأثیرگذار بوده است، زیرا Polkadot’s DOT از 15 ژانویه از نظر سرمایه بازار از XRP پیشی گرفته است. افت XRP طی 24 ساعت گذشته بیش از 2٪ بوده است. طبق زمان قیمت Cointelegraph’s XRP ، در زمان انتشار ، کوین در 0.26 دلار معامله می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا