اخبار ارز دیجیتال

فورد و BMW از شبکه بلاکچین برای مقابله با کلاهبرداری خودروهای دست دوم استفاده می کنند

یک کنسرسیوم جهانی خودرو برای ردیابی تاریخچه خرید و نگهداری وسایل نقلیه دست دوم از “گواهی تولد” مبتنی بر بلاکچین استفاده می کند. Mobility Open Blockchain Initiative یا MOBI ، یک کنسرسیوم غیرانتفاعی از برترین تولیدکنندگان وسایل نقلیه در جهان از جمله فورد و BMW ، ابتکاری را برای مقابله با کلاهبرداری در بازارهای دست دوم با استفاده از “گواهی تولد” بلاکچین آغاز کرده است.

این طرح از زنجیره بلوک برای ردیابی سابقه ثبت نام و نگهداری وسایل نقلیه با استفاده از دومین استاندارد شناسایی وسیله نقلیه MOBI ، “VID II” استفاده می کند. این سیستم برای مقابله با تقلب در بازارهای وسایل نقلیه دست دوم ایجاد شده است.

روش کار به چه شکل است؟

“ثبت نام وسایل نقلیه در بلاکچین به سیستم های ثبت نام وسایل نقلیه ای که قبلاً بین ایالات و کشورها قطع شده بودند، اجازه می دهد تا به یک دفتر امن، مشترک و قابل اعتماد متصل شوند. قابلیت ردیابی تعمیر و نگهداری یک سابقه ضد دستکاری را برای خریداران، تنظیم کنندگان و بیمه ها فراهم می کند، بنابراین عدم تقارن اطلاعات و کلاهبرداری خودرو را کاهش می دهد. “

MOBI اعلام کرد که در ماه می سال 2018 تشکیل این سازمان را اعلام کرده و اظهار داشته است که ماموریت خود را تسریع در پذیرش بلاکچین در صنعت خودرو از طریق اتخاذ یک رویکرد مشترک و منبع باز برای توسعه ابزارها و استانداردها دارد.

سیاوش ریاحی

مدرس ارزدیجیتال و بلاکچین، مسلط بر مفاهیم پایه‌ای ارزهای رمزنگاری و تشریح آنها به زبان ساده و قابل فهم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا