اخبار ارز دیجیتال

مارک کارنی، فرماندار سابق BoE به هیئت مدیره Stripe پیوست

**استرایپ (به انگلیسی: Stripe) یک شرکت فناور در حوزه فین تک است که در بیش از ۲۵ کشور دنیا فعال بوده و به افراد حقیقی و نیز شرکت‌ها امکان دریافت پول بر بستر اینترنت را می‌دهد. استرایپ می‌کوشد زیرساخت‌های فنی و مالی مورد نیاز برای سامانه‌های پرداخت آنلاین را فراهم سازد. توسعه دهندگان وب با استفاده از استرایپ می‌توانند فرایند پرداخت را درون وبسایت‌های خود قرار دهند، بدون اینکه نیازی به طی کردن فرایندهای پیچیده معمول داشته باشند.

پس از هموار سازی راه برای نوآوری ارز دیجیتال در بانک انگلیس یا BoE، مارک کارنی رسماً به هیئت مدیره Stripe پیوست، شرکتی که متعهد به ساختن راه حل های تجاری جدید برای اینترنت است.
استریپ روز یکشنبه کارنی را به عنوان عضو هیئت مدیره معرفی کرد، جایی که او به کریستا دیویس، دایان گرین، جاناتان چادویک، سر مایکل موریتز و بنیانگذاران استریپ پاتریک و جان کاللیسون پیوست. شرکت پرداخت دیجیتال ایالات متحده می گوید از “تجربه گسترده کارنی در زمینه سیستم های مالی جهانی و حاکمیت” بهره مند خواهد شد.
کارنی گفت: “ماهیت تجارت طی دهه گذشته تغییر کرده است.” استریپ در زمینه توانمندسازی این اقتصاد جدید دیجیتال، در ارائه راه حل های نوآورانه و انعطاف پذیر پرداخت جهانی به مشاغل بزرگ و کوچک، در خط مقدم بوده است.

او ادامه داد:

“من مشتاقانه منتظر حمایت از استریپ طی سالهای آینده هستم زیرا آنها زیرساخت های جهانی را ایجاد می كنند كه اینترنت را قادر می سازد موتور رشد اقتصادی قوی و فراگیر شود.”
استریپ در سال 2011 تاسیس شد و به عنوان یک پلت فرم کامل پردازش پرداخت برای تجارت الکترونیکی و سایر اشکال تجارت آنلاین به بازار عرضه می شود. این شرکت برای اولین بار در سال 2014 بیت کوین (BTC) را لمس کرد و پرداخت های BTC را در سال 2015 انجام داد. با این حال، استریپ در نهایت عملکرد BTC را در سال 2018 با کاهش هزینه های بالا و زمان تأیید بهبود بخشید. در اکتبر 2019 ، استریپ همچنین پروژه Libra را که از طرف فیس بوک پشتیبانی می شود، رها کرد، که از آن زمان به Diem تغییر نام داده بود.
اگرچه استریپ از پرداخت بیت کوین صرف نظر کرده است، در حال حاضر، جان کولیسون، بنیانگذار موسسه نگرش مثبتی نسبت به آینده ارزهای رمزپایه دارد، به ویژه در بازارهای نوظهور که سیستم های پرداخت هنوز در حال تکامل هستند.
کارنی همچنین دیدگاه مطلوبی در مورد دارایی های دیجیتال، به ویژه دارایی های مورد حمایت بانک های مرکزی ابراز داشته است. در سمپوزیوم جکسون هول 2019 ، کارنی آینده ای را متصور شد که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC می تواند جایگزین دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی شود.

وی در آن زمان گفت: “این یک سوال باز است که آیا چنین ارز مصنوعی هژمونیک به بهترین شکل توسط بخش دولتی ارائه می شود ، شاید از طریق شبکه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی.”

کارنی تقریباً یک سال از سمت خود به عنوان فرماندار BoE برکنار شده است. در دوره هفت ساله وی ، بانک مرکزی با عواقب اقتصادی Brexit و آغاز بیماری همه گیر ویروس کرونا مقابله کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا