اخبار ارز دیجیتال

پیشنهادی برای بازخورد مثبت قیمت ETH

Grayscale Investments مدیر صندوق رمزگذاری نهادی معتقد است که در صورت افزایش فعالیت شبکه در Ethereum، مکانیزم هزینه و سوخت EIP-1559 می تواند “یک حلقه بازخورد مثبت برای قیمت Ether” ایجاد کند.

** EIP 1559: قطعه نهایی معاملات سیاست پولی و جز اجزا نهایی سیستم اقتصادی Ethereum است
این به این دلیل است که این پیشنهاد می تواند منجر به سوزاندن اتر با سرعتی بیش از ایجاد عرضه جدید شود و به طور قابل توجهی عرضه و تقاضای زیربنای بازارهای ETH را تغییر دهد.
در گزارشی شرکت Valuing Ethereum درباره نقشی که اتر به عنوان “کالای قابل مصرف” در اکوسیستم Ethereum بازی می کند بحث کرده و تأثیری که EIP-1559 می تواند بر اقتصاد شبکه داشته باشد را در نظر می گیرد.
EIP-1559 توسط ویتالیک بوترین و یکی از بنیانگذاران Ethhub ، اریک کانر ، در آوریل 2019 پیشنهاد شد و به دنبال اجرای آن بسیاری از هزینه ها را که اغلب سرسام آور افزایش می یافتند ، کنترل می شود.
این پیشنهاد حامی “هزینه پایه” است که برای اجرای معاملات همراه با پولی که ماینرها دریافت می کنند ، سوزانده می شود. سپس هزینه پایه بر اساس بالا یا پایین بودن ظرفیت شبکه از 50٪ افزایش و یا کاهش می یابد و به کیف پول اجازه می دهد نوسانات قیمت را بهتر پیش بینی کند و Ether به عنوان تنها واحد اقتصادی بومی شبکه ایجاد شود.
در چارچوب اکوسیستم اقتصادی Ethereum ، Grayscale استدلال می کند EIP-1559 “اتر را از یک دارایی مبادله ای به کالای قابل مصرف تبدیل می کند”.
اگر سوزاندن اتر برای پرداخت هزینه های معاملات بیش از ایجاد منبع جدید اتر باشد ، Grayscale حدس می زند که EIP-1559 می تواند برای قیمت ETH بسیار صعودی باشد:
“منحنی عرضه و تقاضا نشان دهنده افزایش قیمت واحد اتر است زیرا هر واحد نیاز به تأمین بخش بیشتری از فعالیت اقتصادی دارد. اگر EIP-1559 اجرا شود ، سازوکاری برای ایجاد یک بازخورد مثبت برای قیمت Ether ایجاد می کند. “

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا