اخبار ارز دیجیتال

پیتر شیف ، قول میدهد بیت کوین تا 100 هزار دلار برسد

مردی که زمانی گفته بود “بیت کوین هرگز 50K نمی رسد” و پیش بینی کرده بود که بیت کوین (BTC) در نهایت به صفر می رسد، اکنون تغییر ایده داده است.
در سال 2019، جو کرنن، میزبان CNBC حدس زد که قیمت بیت کوین تا ماه مه سال 2020 به 55000 دلار خواهد رسید. پیتر شیف در آن زمان او را مسخره کرد و گفت: “بیت کوین هرگز 50 هزار نخواهد شد.”
قیمت بیت کوین با وجودی که تا حدودی به تأخیر افتاد، امروز بعد از رشد 8 درصدی در این هفته، به بالاترین قیمت جدید خود یعنی بیش از 50،000 دلار رسید. اعضای Crypto Twitter – از جمله پسر خود سخنان شیف را به او برگرداندند.
در پی نادرست بودن پیش بینی های خود، اسپنسر پسر شیف و طرفدار بیت کوین، به سرعت نتوانست پدرش را متقاعد کند که ممکن است در مورد بیت کوین اشتباه کرده باشد.
شیف که به عنوان یک عامل کاهش دهنده شناخته شده بیت کوین شناخته شده است، چندین پیش بینی نادرست در مورد حرکت قیمت دارایی رمزنگاری شده در طول سال ها انجام داده است، و به جای آن سرمایه گذاری در طلا را انتخاب کرده است. در حین سقوط قیمت در مارس 2020 ، وی گفت که بیت کوین بسیار بیشتر از 4000 دلار افت خواهد کرد. معلوم شد که پیش بینی او پایین ترین و اصلی ترین حرکت اصلی قیمت است.
شیف گفت که او یک اشتباه را در مورد بالاترین رقم جدید خود ثبت کرده است، اما با این وجود بیت کوین 50،000 دلاری را “بزرگترین حباب” دارایی های مالی خواند. با این حال، حتی برخی از پیش بینی های طلای وی نیز دقیق تر از این بوده است. در سال 2010، شیف گفته است که قیمت طلا “5 تا 10 هزار دلار در هر اونس طی 5 تا 10 سال آینده” است. در حقیقت ، قیمت این فلز گرانبها در سال 2020 قبل از عقب نشینی به 1700 دلار رسید و به سختی از 2000 دلار گذشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا