اخبار ارز دیجیتال

آیا ایلان ماسک همه را درباره دوج کوین گمراه کرده است؟

مدیر عامل شرکت تسلا و ثروتمندترین مرد جهان مدتی است که ارز دیجیتال دوج کوین را تبلیغ می‌کند. در این میان سوالی پیش می آید که آیا ایلان ماسک با حمایت خودش از دوج کوین، جامعه رمزارز را دست انداخته است؟
به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، ایلان ماسک، بنیانگذار میلیاردر تسلا و اسپیس ایکس، تأثیر انقلابی ارزهای دیجیتال را تبلیغ کرده است در حالی که مفهوم گفته هایش ممکن است شوخی به نظر برسد.

در ویدئویی که توسط کوین اسونسون بارگذاری شده است، می توان شنید که ماسک می گوید، «احتمال زیادی وجود دارد که رمزارز ارز آینده زمین باشد.» به عقیده ماسک اگر دوج کوین، سکه ای که به عنوان یک شوخی ابداع شده است، برنده شود چقدر کنایه آمیز است.
به گفته وی: «کنایه آمیزترین نتیجه چه خواهد بود؟ اینکه ارزی که به عنوان یک شوخی ابداع شده در واقع تبدیل به یک ارز واقعی می شود.»
دوج در مرکز پامپ و دامپ گسترده ای قرار دارد که توسط معامله گران و سرمایه گذاران ردیت که بسیار پذیرنده توییت های ماسک هستند ایجاد شده است.

گزارش اخیر «آزمایشگاه تحقیقات بلاک چین» با عنوان، «چگونه فعالیت ایلان ماسک در توئیتر بازار ارزهای دیجیتال را به حرکت در می آورد»، نشان داد که این میلیاردر هر زمان که در مورد آنها توییت می کند، تأثیر مثبتی بر ارزش دارایی های دیجیتال و معاملات دارد.
در این گزارش آمده است: «در سراسر رویداد ها، ما افزایش قابل توجهی در حجم معاملات را مشخص می کنیم که مربوط به همین رویداد ها است.»
توانایی ماسک در حرکت بازارها از طریق توییتر با توجه به سابقه آشفته وی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده یا SEC ، برخی از سرمایه گذاران را نگران کرده است.

همانطور که CNBC گزارش می دهد، توییت های ماسک در پشت افزایش ۱۲ درصدی اخیر CD Projekt بود، شرکتی که بازی ویدیویی Cyberpunk 2077 را ساخته است. اگرچه توییت ماسک مربوط به موضوع خودروی جدید تسلا بود که به مسافران اجازه می دهد این بازی را انجام دهند، شیلینگ آشکار وی از فشا استقراض گیم استاپ می تواند عواقب منفی برای تاجران خرده فروش که گرفتار هیاهوی تبلیغاتی می شوند داشته باشد.

قیمت سهام گیم استاپ پس از سقوط بیش از ۵۰۰ دلار در اواخر ژانویه، تا سطح زیر ۷۰ دلار سقوط کرده است.
ماسک پس از توئیت کردن تمایل خود به رسیدن سهام تسلا به قیمت ۴۲۰ دلار برای هر سهم، در گذشته با خطرات SEC روبرو شده است. او و تسلا هرکدام برای اتهامات کلاهبرداری مربوط به این توئیت مجبور به پرداخت ۲۰ میلیون دلار جریمه به ناظران اوراق بهادار شدند. این وضعیت پیامدهای جدی بر روی ساختار این سازنده وسایل نقلیه الکتریکی داشت.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال چیست؟

«جریمه هایی که منوط به تأیید دادگاه هستند، منجر به حاکمیت جامع شرکتی و سایر اصلاحات در تسلا می شود از جمله برکناری ماسک به عنوان رئیس هیئت مدیره تسلا و پرداخت جریمه های مالی توسط ماسک و تسلا.»
ماسک پس از پرداخت جریمه گفت: «من به SEC احترام نمی گذارم.»
با وجود واکنش رگولاتوری، ماسک در مصاحبه ای در دسامبر ۲۰۱۸ گفت که توییت های وی سانسور نمی شود. او توضیح داد: «تنها توییت هایی که باید گفته شود بررسی شوند، آن هایی است که احتمال ایجاد حرکتی در قیمت سهام را داشته باشد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا