اخبار ارز دیجیتال

ممنوعیت رمزنگاری هند مانند ممنوعیت اینترنت است

Balaji Srinivasan، مدیر ارشد فناوری Coinbase ، فکر می کند که ممنوعیت قریب الوقوع رمزنگاری هند شبیه ممنوعیت اینترنت است و می تواند تریلیون دلار ضرر بالقوه برای کشور داشته باشد.
سرینیواسان در مصاحبه ای با The CapTable گفت: ممنوعیت پنهانی بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای رمزپایه به سادگی درآمد تجاری را به بازارهای آسیای اطراف هدایت می کند که این یک اشتباه “تریلیون دلاری” برای هند است:
“این واقعاً مهم است که این ممنوعیت (برنامه هند برای ممنوعیت مالکیت، تجارت، استخراج یا سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه) به تصویب نرسد. این اشتباه بدون اغراق برای هند یک تریلیون دلار خواهد بود. “
روز پنجشنبه، یک مقام ارشد ناشناس وزارت دارایی به بلومبرگ گفت که احتمال تحریم پیش رو بسیار زیاد است، و نشان داد که دارندگان رمزنگاری سه تا شش ماه فرصت دارند تا وجوه خود را به پول قانونی تبدیل کنند.
اسکناس ارز رمزنگاری شده و مقررات رسمی ارز دیجیتال در اواخر ژانویه ارائه شد و همچنین اساس یک ارز دیجیتال رسمی صادر شده و تحت نظارت بانک ذخیره هند است.
سرینیواسان که یک سرمایه گذار و کارآفرین است، پیشنهاد کرد که در صورت ممنوعیت، هند می تواند 20 درصد فقیرتر از آنچه هست در پنج سال آینده باشد. شریک عمومی سابق Andreessen Horowitz گفت که ممنوعیت ارز رمزنگاری شده به طور موثر “اینترنت مالی” را از ریشه در هند متوقف می کند:

“هند می تواند 20٪ فقیرتر از آنچه در دوره پنج ساله به دست آورده بود شود. تقریباً مانند 5 سال ممنوعیت اینترنت است. ضررها زیادی اضافه می کنند. این از بسیاری جهات معکوس سازی آزادسازی اقتصادی خواهد بود. اساساً ورود اینترنت مالی به کشور ممنوع است. و حتی نمی تواند به هدف مورد نظر برسد. “
اگرچه این ممنوعیت همه دارندگان ارزهای رمزپایه را هدف قرار داده است، اما تأثیر آن بر افراد می تواند کمتر از تأثیر آن بر بازرگانان و مشاغل باشد. با استفاده از کیف پول های سرد و با حفظ کنترل کلیدهای شخصی خود ، شهروندان هندی هنوز هم می توانند به طور بالقوه قانون ضد رمزنگاری را محدود کنند اما به طور طبیعی هنگام بازپرداخت با مشکل روبرو می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا