اخبار ارز دیجیتال

بانک های هند حساب بازرگانان رمزنگاری شده را زیر ذره بین قرار می دهند

معامله گران و سرمایه گذاران ارز رمزنگاری شده در هند در معرض آخرین تلفات روند افزایشی بسته شدن حساب های شخصی توسط عملیات بانکی جهانی هستند.
پارلمان هند در حال بررسی یک ممنوعیت رمزنگاری در سراسر کشور است که منتقدان صنعت محلی، مانند CTO Coinbase پیشین Balaji Srinivasan ، آن را با “ممنوعیت اینترنت برای پنج سال” مقایسه کرده اند.
روزنامه اقتصادی تایمز گزارش داده است که مشتریان بانک های خصوصی در هند، مانند HDFC ، HSBC و Citi ، امسال اطلاعیه هایی را دریافت کرده اند که از آنها خواسته شده معاملات مربوط به رمزنگاری را روشن کنند، که اغلب آنها را مجبور می کند که شخصاً به شعبه بانک محلی خود مراجعه کنند. اگر چنین توضیحی دریافت نشود، حسابها در معرض تعلیق یا توقیف هستند. در یک نامه به مشتری متضرر آمده است:

“برای مطابقت با دستورالعمل های نظارتی ، به بانک ها توصیه می شود که با بررسی دقیق معاملات انجام شده در حساب به طور مداوم، احتیاط لازم را برای کاربران، دارندگان و معامله گران ارزهای مجازی از جمله بیت کوین، انجام دهند.”
در سال 2020، دیوان عالی هند دستور بانک رزرو هند را لغو کرد که در آن از بانک ها خواسته شد ارائه خدمات به معامله گران ارزهای رمزپایه را متوقف کنند.
انتظار می رود پارلمان هند لایحه جدیدی تصویب کند که فعالیتهای تجاری بازرگانان را بیشتر محدود کند و اعضای برجسته جامعه ارزهای رمزنگاری شده هند علیه آن صحبت کردند Sathvik Vishwanath ، مدیر عامل صرافی Unocoin مستقر در هند، معتقد است که برای تشویق رشد فضای fintech در کشورش، اقدامی در جهت مخالف لازم است. وی گفت: “با وجود رمزنگاری در كنار وی، این كشور می تواند جمعیت عظیم بی بانك را بانك گذاری كند.”
همچنین بانک ها در حال بستن حساب های پیشگیرانه مشتری هستند که به نظر می رسد با وجوهی که در مبادلات ارزهای رمزپایه در داخل یا خارج از کشورها مرتبط هستند در تعدادی از کشورها مرتبط است.
در تاریخ 5 فوریه، بانک مرکزی نیجریه موسسات مالی فعال در این کشور را از “تسهیل پرداخت برای مبادلات ارزهای رمزپایه” منع کرد که منجر به بسته شدن فوری حساب های بانکی مرتبط با صرافی ها و افراد پشت سر آنها می شود.
در انگلیس ، HSBC اخیراً پذیرش نقل و انتقالات از صرافی های رمزنگاری را به طور کلی متوقف کرده است. Lloyds Bank ، یک بانک خرده فروشی و تجاری انگلیسی، همچنین تلاش کرده است تا خود را از تجار ارزهای رمزپایه جدا کند، همانطور که پیتر مک کورمک، در توئیت 22 فوریه تجربه کرده است.
یک سرمایه گذار طولانی مدت بیت کوین مستقر در انگلیس، که می خواهد ناشناس بماند، به گزارشگران گفت که بانک های بزرگ در سراسر اروپا به طور فزاینده ای از معامله گران رمزنگاری فاصله می گیرند. وی گفت که حساب های جدید به دلیل درگیر شدن با رمزنگاری از بانک ها برگشت داده می شوند.
او می گوید: “من به دنبال این بودم كه آشكارا به بانك جدیدی نزدیک شوم و در آن مقدم باشم.” “اما من با یک دیوار آجری مواجه شدم.” سرمایه گذار ادعا می کند که “شش رقم مبلغ” را از طریق HSBC “بدون هیچ مشکلی در بانک قرار داده است، اما رفتار حساب های قدیمی متفاوت از تازه واردان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا