اخبار ارز دیجیتال

سهم بازار مبادلات رمزنگاری برتر، از یک تریلیون دلار عبور می کند

از 160 مبادله ارز رمزنگاری شده که در گزارش اخیر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است، نیمی از آنها تقریباً 85٪ از کل سهم بازار را کنترل می کنند.
بر اساس گزارش کریپتو مقایسه که امروز منتشر شد، مبادلاتی که شرکت تحلیلی به عنوان “رده های برتر” رتبه بندی کرده است، از اکتبر 2020 تا ژانویه 13 درصد از سهم بازار را به دست آورده است. این امر باعث می شود سهم بازار این 84 صرافی تقریباً 74٪ با دارایی بیش از 1 تریلیون دلار باشد.
با این حال، کریپتو مقایسه گفت که این درصد احتمالاً برای ژانویه به 85 درصد رسیده است. با توجه به اینکه کل سرمایه بازار تمام ارزهای رمزپایه در زمان انتشار 1.47 تریلیون دلار است، اکنون سهم بازار این صرافی ها ممکن است بیش از 1.2 تریلیون دلار باشد.
این گزارش دلیل افزایش سهم بازار را معامله گران خرده فروشی و بازرگانان حرفه ای رمزنگاری می دانند که به دلیل صعود قیمت بیت کوین (BTC) در اواخر دسامبر 2020 و 30000 دلار در ژانویه، به صرافی هایی با ریسک ظاهراً پایین تر مراجعه می کنند.
با این حال، یکی از مهمترین دلایل افزایش سهم بازار ممکن است رتبه بندی 16 معاملات بیشتر به عنوان “ردیف برتر” نسبت به اکتبر 2020 باشد. این شرکت خاطرنشان کرد که بسیاری از مبادلات اکنون با “سختگیری” شناخت مشتری و الزامات ضد پولشویی مطابقت دارند. بسیاری از آنها همچنین شفافیت بیشتر و بهبود وضعیت عملیاتی خود را فراهم می کنند.
طبق نتایج کریپتو مقایسه ، 44٪ از 160 مبادلات “پرس و جو درباره داده های تجاری کامل تاریخی از طریق یک نقطه پایانی API عمومی” را در مقایسه با 37٪ در ژوئیه 2020 تجزیه و تحلیل کرده اند. علاوه بر این، درصد مبادلات دارای “ضعف یا ناکافی “سیستم های KYC(شناخت مشتری) از 44٪ در جولای 2020 به 33٪ در ژانویه کاهش یافت.
در این گزارش به طور خاص از Coinbase ، Gemini ، Bitstamp ، Kraken ، itBit و Luno به عنوان “کمترین مبادلات ریسک” ذکر شده است. سایر موارد مانند Binance ، FTX ، OKCoin ، Huobi Global و Bitfinex در دسته بعدی “رده پایین” قرار دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا