اخبار ارز دیجیتال

با استفاده از بیت کوین، سهام MicroStrategy از زمان ریزش آن توسط سیتی گروپ، 113٪ افزایش یافته است

سهام MicroStrategy که از 8 دسامبر توسط تحلیلگر سیتی گروپ کاهش یافت، تقریبا 113٪ افزایش یافته است.

در 8 دسامبر سال 2020، سیتی گروپ، یکی از بزرگترین بانک های جهان، سهام MicroStrategy (MSTR) را کاهش داد. از آن زمان، با افزایش قیمت بیت کوین (BTC)، سهام MicroStrategy با افزایش 113.27٪ از 289.45 دلار به 617.31 دلار رسید.

همزمان، سهام سیتی گروپ با 0.63٪ کاهش، از 58.36 دلار به 57.99 دلار کاهش یافته است.

چرا سهام MicroStrategy علی رغم افت رتبه، با این قدرت عمل کرده است؟

MicroStrategy دارایی های خزانه خود را در رمز ارز بیت کوین سرمایه گذاری کرده است، و BTC را دارایی ذخیره ای خزانه داری خود می داند. در حال حاضر، این شرکت یکی از بزرگترین دارندگان بیت کوین می باشد. شرکت مایکرو استراتژی، 70 هزار بیت کوین به ارزش تقریبی 2.4 میلیارد دلار در رمز ارز ها سرمایه دارد.

علاوه بر این، در 9 دسامبر سال 2020، MicroStrategy اعلام کرد که 550 میلیون دلار سرمایه از اوراق قرضه قابل تبدیل جمع می کند.

در بیانیه رسمی، MicroStrategy صریحاً گفت كه قصد دارد با درآمد حاصل از اوراق قرضه در بیت کوین سرمایه گذاری كند. همچنین این خبری است که گفته می شود باعث شده سهام سیتی گروپ به رتبه پایین تری از سهام MicroStrategy سقوط کند. در این بیانیه گفته شده است:

“MicroStrategy قصد دارد سود خالص حاصل از فروش اسکناس را در بیت کوین مطابق با سیاست ذخیره خزانه داری خود تا زمان شناسایی نیازهای سرمایه در گردش و سایر اهداف عمومی سرمایه گذاری کند.”

در آن زمان، تحلیلگر سیتی گروپ، تایلر رادکه، یک رتبه فروش را صادر کرد. وی اذعان کرد که بازگشت سرمایه بیت کوین MicroStrategy “چشمگیر” بوده است، اما گفت که بازار در حال فعالیت بیش از قیمت اصلی شرکت است. او نوشت:

“سرمایه گذاری بیت کوین شرکت MicroStrategy از 20 آگوست تاکنون 250 میلیون دلار (یا ارزش 26 دلار در هر سهم یا + 20٪ نسبت به سهام) افزایش داشته است. در حالی که این افزایش چشمگیر است، اما در مقایسه با بازده 172 درصدی سهام کم رنگ می شود. با قیمت فعلی سهام، تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که بازار در سناریوهای ارزیابی بسیار خوش بینانه برای تجارت اصلی و بیت کوین قیمت گذاری می کند. “

از دسامبر سال 2020، قیمت بیت کوین شاهد یک افزایش انفجاری بود. در حالی که شک و تردید نسبت به تجارت اصلی MicroStrategy می تواند شایستگی هایی داشته باشد، BTC در آخرین ماه سال شاهد افزایشی بیش از 100٪ داشت.

فقط در ماه دسامبر، بیت کوین از 18،319 دلار به بیش از 42،000 دلار در Binance رسید و از اکثر دارایی های بازار سهام و رمزنگاری بهتر عمل کرد.

حرکت بعدی چیست؟

MicroStrategy همچنان یک شرکت مهم تجاری با ارزش میلیارد دلاری می باشد.

اما تا زمانی که قیمت بیت کوین در کوتاه مدت افزایش یابد، احتمالاً تأثیر مثبتی بر قیمت سهام MSTR خواهد داشت.

مایکل سایلور، مدیرعامل MicroStrategy، از موقعیت شرکت در مورد بیت کوین اطمینان کامل دارد و در اغلب قیمت ها بیت کوین خریداری می کند. در نتایج مالی سه ماهه چهارم سال 2020، Saylor نوشت:

“ما همچنان به برنامه ریزی برای نگه داشتن بیت کوین خود و سرمایه گذاری اضافی جریان نقدی در بیت کوین ادامه می دهیم. علاوه بر این، ما روش های مختلفی را برای به دست آوردن بیت کوین اضافی به عنوان بخشی از استراتژی کلی شرکت خود کشف خواهیم کرد. “

سهند سیاح

شناخت بازار های مالی مختلف، شما را با بُعد جذابی از دنیای کسب درآمد آشنا خواهد کرد. صرافی ها و بازار های مالی مختلف می تواند ساعت ها از وقت شما را به بهترین شکل ممکن پر کند. من به عنوان عضوی کوچک از خانواده بزرگ ایران ریچ، آماده آموزش تک تک این مبانی لذت بخش به شما کاربران عزیز می باشم. + کارشناس بازار های مالی + مسلط بر تمامی بخش‌های صرافی‌های مختلف در زمینه ارزهای دیجیتال + مشاور در زمینه کسب درآمد دلاری در بخش‌های مختلف بازارهای مالی + مسلط به تحلیل بازارها به دو زبان انگلیسی و فارسی + مشاور در زمینه مدیریت سرمایه و سرمایه‌گذاری امن دیجیتالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا