اخبار ارز دیجیتال

مراکش در نظر دارد بانک ارز دیجیتال مرکزی را راه اندازی کند

با توجه به گزارش اخبار جهانی مراکش، بانک مرکزی مراکش، Bank-Al-Maghrib (BAM) ، در حال بررسی مزایای راه اندازی بانک مرکزی ارز دیجیتال (CBDC) است.

**CBDC  مخفف Central Bank Digital Currency است. نوع جدیدی از ارز رمزنگاری شده است که دولت‌های سراسر جهان در حال آزمایش آن هستند. آنچه رمز ارز  بانک مرکزی  را از ارزهای سنتی متمایز می‌کند این است که طرفداران آن امیدوارند که  ارز دیجیتال بانک مرکزی بتواند با بهره گیری از فن‌آوری جدید پرداخت، مخصوصا تکنولوژی بلاکچین، در جهت افزایش کارایی پرداخت و کاهش هزینه‌ها و کارمزدها گام بردارد.
**هر کشوری که در حال تحقیق و توسعه CBDC خود است و روش و رویکرد خاص خود را دارد. بسیاری از این رمز ارزهای مبتنی بر بانک مرکزی بر اساس همان اصول کلی و فناوری بلاکچین که شالوده و زیربنای رمز ارز بیت کوین را تشکیل می‌دهند، ساخته شده‌اند. فناوری بلاکچین به بسیاری از نهادهای مختلف امکان می‌دهد که یک نسخه از سابقه تراکنش‌ها و معاملات را در اختیار داشته باشند تا تاریخچه معاملات به جای کنترل شدن توسط یک واحد متمرکز، توزیع گردد.
در این گزارش آمده است که بانک مرکزی مراکش به دلیل “ماهیت سوداگرانه” ارزهای رمزپایه همچنان به رویکرد محتاطانه ادامه می دهد و کمیته جدید BAM به دنبال شناسایی و تحلیل مزایا و معایب CDBC برای اقتصاد مراکش است.
پیش از این مراکش از عدم تنظیم مقررات ارزهای رمزپایه ابراز نگرانی کرده و هشدار داده بود که استفاده از ارزهای مجازی خطر قابل توجهی را برای کاربران به همراه دارد.
اگرچه بیت کوین (BTC ، 0.91٪ +) برای استفاده در مراکش چهار سال پیش ممنوع بود، اما ارز رمزنگاری شده در این کشور همچنان ادامه دارد و نیجریه، آفریقای جنوبی و کنیا تنها کشورهای آفریقایی هستند که حجم تجارت بیشتری دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا