اخبار ارز دیجیتال

OKCoin دو فورک بیت کوین را حذف کرده است

در حالی که معاملات اصلی بیت کوین از 1 تریلیون دلار گذشته است، در عوض دو فورک محبوب ارز رمزنگاری شده در جهان، منبع نقدینگی خود را از دست داده اند زیرا OKCoin از لیست ارزهای رمزنگاری بیت کوین اس وی(BSV) و بیت کوین کش(BCH)خارج شد.
امروز مدیر عامل OKCoin، هونگ فانگ، در یک پست وبلاگ، تصمیم به حذف لیست را توضیح داد:
این تصمیم متمرکز بر محافظت از سرمایه گذاران در برابر “یک جنگ نادرست اطلاعات است.”
فانگ خاطرنشان کرد که اسکناس به طور منظم دارایی های ذکر شده را در انواع مختلف معیارها، “از جمله توسعه اکوسیستم و اخلاق” و همچنین “پرچم های قرمز اخلاقی معتبر” بررسی می کند، و این دو فورک پس از بررسی اخیر حذف شدند.
در این پست آمده است: “هنگامی که خبر رسید کریگ رایت، حامی BSV(بیت کوین اس وی)، در حال انجام اقداماتی برای اجرای ادعاهای کپی رایت در مقاله سفید بیت کوین است، وی در معرض یک معضل بسیار ناراحت کننده قرار گرفت.”
در حالی که فانگ تصریح كرد “ما هر دو عامل را برای Bitcoin بسیار مخرب می دانیم. قبل از اینکه راهی بهتر برای جدا کردن BSV(بیت کوین اس وی) از حمله رایت به جامعه منبع باز داشته باشیم و این دو پروتکل مشتق شده را از بیت کوین اصلی در سیستم عامل خود متمایز کنیم، با حذف آنها راحت تر خواهیم بود. “
BCH(بیت کوین کش) یک سال بالا و پایین داشت که منجر به حذف لیست شد. در اوایل ماه، افزایش قیمت دوج کوین BCH را از لیست 10 دارایی های برتر توسط marketcap خارج کرد، هرچند در دسامبر سال گذشته، کارآفرین Kim Dotcom خود را پشت فورک بیت کوین پنهان کرد و هدف 3000 دلار برای هر کوین را خواستار شد. BCH با 70 درصد افزایش سالانه به 714 دلار رسیده است.

**فورک چیست؟

همانطور که احتمالا می‌دانید، اطلاعات ثبت شده در بلاک‌چین قابل تغییر نیستند و وقتی یک زنجیرهٔ بلوکی (بلاک‌چین) فعالیت خود را آغاز می‌کند، تا زمانی که کاربران آن را بپذیرند، هیچ کس نمی‌تواند جلوی کار آن را بگیرد. در هر کدام از ارزهای دیجیتال یک سری قوانین که اصطلاحاً به آن پروتکل می‌گوییم توسط برنامه‌نویسان تعیین شده است و یک بلاک‌چین براساس همان پروتکل و قوانین تا ابد به کار خود ادامه می‌دهد. مثلاً برای بیت‌کوین چنین قوانینی تعریف شده: زمان هر بلاک ۱۰ دقیقه باشد، هر بلاک ۱ مگابایت ظرفیت داشته باشد و … .
اما اگر کسی با قوانین بیت‌کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری مخالف بود چه؟ اگر در شبکهٔ یک ارز دیجیتال، یک اتفاق بد رخ دهد چه؟ راه‌حل ساده است. به‌روزرسانی یا ایجاد بلاک‌چین نو که اصطلاحاً به آن فورک می‌گویند. وقتی گروهی از برنامه‌نویسان از شرایط و قوانین یک ارز دیجیتال ناراضی باشند یا اینکه شبکه با مشکلاتی مواجه باشد که حل آن ضروری است، راه‌حلی به نام فورک پیش روی این افراد است. واژهٔ فورک یا انشعاب از پروژه‌های برنامه‌نویسی ریشه گرفته است. 


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا