اخبار ارز دیجیتال

Ripple دیگر رمز ارزها را به چالش می کشاند

پرونده ریپل در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ادعا می کند که تأثیرات عمده و خوبی را برای این صنعت به همراه داشته است.
در تاریخ 29 ژانویه، آزمایشگاه های Ripple پاسخ خود را به شکایت SEC ارسال کردند. Ripple، همانطور که قبلاً بارها تکرار شده ادعا می کند که XRP یک اوراق بهادار نیست یعنی یک سرمایه گذاری در Ripple است و بنابراین در صلاحیت SEC نیست. علاوه بر این، Ripple آماده است تا بقیه ارزها را برای طرح پرونده خود به مبارزه بکشاند.

یک نماینده ریپل به خبر گذاری ها گفت:

“SEC به وضوح دو برنده را انتخاب کرده و یک صنعت رو به رشد و قوی را که بسیار بزرگتر از بیت کوین و اتریوم است نادیده گرفته است. ما به طور مستقیم در دادخواست، درباره اینکه SEC چگونه وضعیت اتر را به عنوان یک آلتکوین تعیین کرد برای اطلاعات بیشتر درخواست آزادی اطلاعات (FOIA) ثبت کردیم. “
نمایندگان در SEC بارها تکرار کرده اند، اگرچه ممکن است پیش فروش آن در آن زمان یک اوراق بهادار باشد، اما اتر به اندازه کافی غیرمتمرکز است. کمیسیون درخواست FOIA به طور خاص “کلیه ارتباطات با بنیاد Ethereum و یا سایر شرکت های مربوطه (از جمله ConsenSys) ، یا افراد در اکوسیستم اتر (از جمله Vitalik Buterin Anthony Di Iorio ، Charles هاسکینسون، میهای آلیسی، امیر چتریت، جوزف لوبین، گاوین وود و جفری ویلک) یا هر وکالت یا سایر افراد نماینده بنیاد اتریوم یا سایر شرکتها یا افراد مرتبط در اکوسیستم اتر و کلیه اسناد، از جمله ارتباطات داخلی، تجزیه و تحلیل ها و سایر مواردی که توسط مدیر هینمن، ، ستاد یا کمیسیونر فعلی یا سابق بخش دیگر برای تهیه اطمینان از عدم امنیت اتر تهیه یا به آنها اعتماد شده است، از جمله پیش نویس اظهارات مدیر هینمن در مورد اتر و تحلیل های تهیه شده توسط کارکنان SEC ” را ممنوع اعلام کرد.
این درخواست با توجه به مدت زمانی که کمیسیون برای ارائه هرگونه اظهارنظر ارائه کرد، حجم زیادی از سوابق چندین ساله اسناد کمیسیون را به دنبال خواهد داشت.
مسئله زمان بندی در اتر به عنوان بحث امنیت بسیار مهم است. پیش فروش اتر سالها قبل از انتشار گزارش DAO توسط SEC اتفاق افتاد.

سالهای بعدی دچار سردرگمی زیادی درمورد اینکه کدام یک از کوین های اولیه به عنوان یک اوراق بهادار واجد شرایط است یا نه، بوده ایم. نکته قابل توجه این است که بیت کوین، هرگز پیش فروش نداشته است.با این وجود SEC هرگز اتر را دنبال نکرده است. اما در ماه دسامبر، کمیسیون علیه Ripple در یک پرونده مهم شکایت کرد که ادعا می کند فروش XRP توسط Ripple Labs به معنای فروش مداوم قراردادهای سرمایه گذاری در شرکت است.
در درخواست FOIA، ریپل به ویژه به شدت ادعا می کند که بیت کوین و اتر هر دو توسط استخرهای استخراج مستقر در چین کنترل می شوند و این باعث ترس طولانی مدت توسط ناظران ایالات متحده از کنترل دارایی های دیجیتال که توسط چین است، می شود. ریپل همچنین خواستار برقراری ارتباط بین کمیسیون، بیل هینمن، مدیر بخش امور مالی شرکت و چهره های اصلی و وکلای بنیاد Ethereum است. اگرچه تقریبا غیرقابل تصور است که SEC از بسیاری از اظهارات خود مبنی بر اینکه اتر در کدام مرحله از بازی است، خارج شود، اما به نظر می رسد هدف ریپل زیر پا گذاشتن حقانیت این تصمیم در تلاش برای دفاع از خود باشد.

پرونده SEC علیه ریپل مدتهاست در حال رسیدگی است و ریپل منابع قابل توجهی را صرف تلاش برای جلوگیری از آن کرده است. بحث اصلی این است که Ripple همچنان به کنترل عمده بازار XRP ادامه می دهد به گونه ای که به عنوان مثال بنیاد Ethereum ، Vitalik Buterin و Jo Lubin این کار را نمی کنند.
از زمان اعلام SEC ، قیمت XRP سقوط کرده و بسیاری از صرافی های ایالات متحده این کد را از لیست خارج کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا