اخبار ارز دیجیتال

کلیسای ارتدکس روسیه بیت کوین را قبول نمی کند

با تقریباً 100 میلیون عضو، کلیسای نماینده مذهب مسلط در روسیه تصمیم به پذیرش کمک های مالی و ارزهای رمزپایه ندارد.
طبق سوال و پرسشی که توسط این کلیسا در یوتیوب پخش شد، رئیس بخش روابط کلیساهای خارجی ایلخانی مسکو، هیلاریون آلفایف، گفت که کلیسای ارتدکس روسیه یا ROC نه قصد دارد ارز دیجیتال خود را ایجاد کند و نه برنامه ریزی برای پذیرش ارز رمزنگاری شده از جمله بیت کوین (BTC) برای کمک های مالی را دارد. با این حال ، آلفایف افزود استفاده از انواع دیگر فن آوری برای ارسال پول به کلیسا امکان پذیر است: تماس های تلفنی.
وی گفت: “بعید است که ما کمک های مالی ارزهای رمزنگاری شده مختلف و بیت کوین را بپذیریم و ارز خود را نیز آزاد نکنیم.” “من فکر می کنم کمک مالی از طریق تلفن به کلیسا کاملاً امکان پذیر است.”
این بیانیه برای آلفایف که سه سال پیش ارز رمزنگاری شده را با طرح پانزی مقایسه کرد که “پشت آن هیچ چیز وجود ندارد” . در آن زمان وی ظاهراً تمایزی بین بانکهای رمزنگاری شده و بانکهای سنتی قائل نبود، و می گفت این واحد پولی “راه را برای ربا، که کلیسا همیشه علیه آن ابراز داشته است” هموار کرده.
گزارش شده است که ROC سال گذشته در شرایط مالی “بسیار دشواری” قرار داشته است زیرا به علت این بیماری کلیساهای خود را برای مدت دو ماه در روسیه تعطیل کرد. اگرچه تعیین دقیق ارزش کلیسا دقیقاً دشوار است، اما با توجه به پنهان کاری در مورد هزینه های آن، برخی گزارش ها از سال 2014 حاکی از آن است که ROC سالانه 150 میلیون دلار سود، مالی و نه معنوی به دست آورده است.

قانون گذاران در روسیه سال را با تصویب لایحه ای آغاز کردند که وضعیت حقوقی رمزگذاری را در این کشور روشن می کند اما اجازه استفاده از آن را به عنوان روش پرداخت نمی دهد. بعداً رئیس جمهور ولادیمیر پوتین فرمانی را امضا کرد که برخی از مقامات دولتی را مجبور می کند دارایی های رمزنگاری شده خود را تا پایان ماه ژوئن افشا کنند. با این حال، نامه ای از وزارت کار و حمایت اجتماعی روسیه در دسامبر سال 2020 منتشر شده است که نشان می دهد مقامات باید دارایی های دیجیتالی خود را تا آوریل منحل کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا