coinex register
کسب درآمد رایگان

ایردراپ رایگان توکن اسپارک با ریپل

ایردراپ توکن اسپارک مخصوص دارندگان ریپل

امروز در تاریخ 12 دسامبر سال 2020 ایردراپ توکن اسپارک برای دارندگان ریپل صورت می گیرد و شما 6 ماه زمان دارید تا درخواست خود را به شبکه Flare ارسال کنید تا رایگان صاحب Spark-Token شوید در غیر این صورت سهم توکن شما سوزانده خواهد شد. در این مقاله به صورت کامل در ابتدا خلاصه ای از این ایردراپ خواهیم گفت و سپس نحوه شرکت در ایردراپ توکن اسپارک را آموزش خواهیم داد.

flare.xyz

شبکه Flare چیست؟

شبکه فلر Flare یکی از پروژه های شبکه بلاکچین ریپل است. این پروژه قصد دارد توکن خود را با نام اسپارک میان تمام دارندگان ریپل به صورت رایگان توزیع کند. شبکه فلر رابطی میان شبکه بلاکچین ریپل و شبکه بلاکچین اتریوم است و در نتیجه شبکه فلر به دارندگان ریپل XRP این امکان را می دهد که به شبکه اتریوم متصل شوند و امکان استفاده از قرارداد های هوشمند شبکه بلاکچین اتریوم را به کاربران ریپل می دهد.

توکن اسپارک
با شبکه فلر یک پل دو طرفه میان ریپل و اتریوم ساخته می شود.

توکن اسپارک چیست؟ و چه تعداد از آن ارائه خواهد شد؟

توکن اسپارک با نماد (FLR) نام توکن شبکه فلر Flare است. تعداد کل این توکن یکصد میلیارد است و شبکه فلر قصد دارد 45 میلیارد آن را بین دارندگان ریپل تقسیم کند. شما با شرکت در این ایردراپ هر اندازه ریپل که داشته باشید به همان اندازه از Spark-Token بهره مند می شوید به طور مثال اگر 1000 تا ریپل داشته باشید 1000 تا هم FLR دریافت می کنید.
( تعداد کل توکن های XRP هم 45 میلیارد است )

آیا توکن اسپارک واقعی است و یا فیک؟

طبیعتا با وجود اینکه نصف کل توکن های اسپارک به صورت رایگان بین تمام دارندگان ریپل پخش خواهد شد و همچنین بدست آوردن ان بسیار راحت است و قیمت مشخصی هم ندارد این تفکر را قوی می کند که شاید این ایردراپ فیک باشد.

همانطور که در گذشته دیده اید فورک های جدید ارزش کمتری نسبت به کوین اولیه دارد. با توجه به اینکه توکن اسپارک یک نقش مهم و کاربردی میان شبکه بلاکچین و شبکه اتریوم دارد و همچنین صرافی های معتبری نظیر Binance ،Hitbtc و یا دیگر صرافی هایی که در وبسایت رسمی Flare نام آن ها برده شده است نوید واقعی و ارزشمند بودن توکن اسپارک را می دهد.

کیف پول هاLedgerXummGuardaExodosMetamask
صرافی هاBinance KucoinPoloniexCoinexBitfinex
کیف پول ها و صرافی هایی که از توکن اسپارک اعلام حمایت کرده اند

جهت مشاهده کامل کیف پول ها و صرافی های حامی بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

چگونه توکن اسپارک را به دست بیاوریم؟

در جنبه اول شما نیازمند این هستید که ریپل داشته باشید و به ازای هر ریپلی که دارید توکن اسپارک نیز به صورت رایگان کسب می کنید. برای دریافت این توکن به دو چیز نیاز داریم:

  1. کیف پول ریپل
  2. کیف پول اتریوم

حالا چرا این دو کیف پول؟ توکن اسپارک رابطی میان بلاکچین اتریوم و بلاکچین ریپل است و در واقع توکن اسپارک بر روی بلاکچین اتریوم سوار می شود و به همین علت کیف پول اتریوم نیاز دارید. کیف پول ریپل هم به هر اندازه که ریپل دارید توکن اسپارک دریافت می کنید. در واقع از طریق کیف پول ریپل هر اندازه ریپل که دارید توکن اسپارک درخواست می کنید و به همان اندازه در کیف پول اتریوم Spark-Token دریافت می کنید.

ریپلی که خریداری کرده اید یا داخل یک کیف پول است و یا داخل یک صرافی.

حالت اول: صرافی

در ابتدا نگاه می کنیم که آیا ریپلی که خریداری کرده ایم در صرافی هایی که از آن پشتیبانی می کنند وجود دارد یا خیر اگر ریپل ما در صرافی هایی که از این ایردراپ پشتیبانی می کردند وجود داشت نیاز به هیچ کاری نیست و خود آن صرافی هنگامی که این توکن پخش می شود به ازای تعداد ریپلتان به شما توکن اسپارک می دهد.

اما اگر در آن صرافی ها نبود ریپل خودتونو به اون صرافی هایی که از آن پشتیبانی می کنند انتقال دهید.

حالت دوم: کیف پول

همانند صرافی ها ابتدا بررسی می کنیم که آیا ریپلی که نگهداری کرده ایم داخل کیف پول هایی که از این ایردراپ پشتیبانی می کنند وجود دارد یا خیر. اگر وجود نداشت باید دارایی خود را به کیف پول هایی که از این ایردراپ پشتیبانی می کنند انتقال دهید. اما اگر ریپل شما در کیف پول هایی که از این ایردراپ پشتیبانی می کنند وجود داشت باید یک سری مراحل را طی کنید تا درخواست شما یا همان Message Key شما ارسال شود.

آموزش دریافت توکن اسپارک

کیف پول Atomic:

وارد بخش Xrp در ولت Atomic خود شوید.
بر روی چرخ دنده کلیک کنید و گزینه Claim Spark را بزنید.
بر روی گزینه Claim کلیک کنید.
رمز عبور ولت Atomic خود را وارد کنید.
پایان کار شد و شما با موفقیت در ایردراپ شرکت کردید.

کیف پول Exodos:

اگر موجودی ریپل Xrp شما در کیف پول Exodos وجود داشت ابتدا وارد بخش Xrp شوید و سپس از قسمت 3 نقطه گزینه “Advanced Option” را انتخاب کنید، در پایین قسمت Spark Airdrap Registration یک تراکنشی برای شما نمایش داده می شود که اگر روی آن کلیک کنید آدرس کیف پول اتریوم ولت Exodos شما به صورت خودکار برای شبکه Flare ارسال می شود و زمانی که این ایردراپ توکن ها را پخش کند سهم شما را به همان کیف پولتان ارسال می کند.

کیف پول Guarda:

وارد قسمت Xrp خود شوید، زیر دارایی Xrp شما یک گزینه به اسم Airdrap وجود دارد، بر روی آن کلیک کنید. در قسمت بعد در ابتدا از شما می پرسد چه مقدار ریپل دارید. و در قسمت پایین آن مقدار اتریوم شما را نشان می دهد و در نهایت بر روی گزینه Confirm کلیک کنید. کیف پول Guarda هم مانند کیف پول Exodos آدرس اتریوم کیف پول Guarda خودتان را به صورت خودکار وارد می کند و زمانی که ایردراپ شروع شود توکن های اسپارک شما خودکار به ولت اتریومتان واریز می شود.

کیف پول Ledger و Xumm:

درخواست برای این کیف پول ها اندکی متفاوت است. برای ارسال درخواست ابتدا وارد سایت Xrptoolkit شوید.

xrptoolkit.com

  1. گزینه Connect wallet را انتخاب کنید.
  2. وارد قسمت کیف پول Ledger و یا Xumm خود شوید.
  3. QR کدی که نمایش داده می شود را با کیف پولی که در گوشی خود دارید اسکن کنید
  4. پس از وارد شدن به کیف پول به سربرگ Account بروید و سپس بر روی Properties کلیک کنید.
  5. در قسمت Massage Key شماره ولت اتریوم خود را وارد کنید.
  6. پس از وارد کردن آدرس اتریوم خود، آدرس شما با فرمتی جدید در شبکه Flare نشان داده می شود روی آن کلیک کنید و سپس Update را بزنید. از آن به بعد آن آدرس کیف پول اسپارک شما می باشد.
  7. برای کیف پول لدجر هم همین مراحل را انجام دهید.

Massage Key چیست؟ همان آدرس کیف پول اتریوم شما است که به شبکه Flare می فرستید.

جمع بندی

Spark-Token با توجه به اینکه یک نقش کاربردی و مهم در دو شبکه بلاکچین اتریوم و ریپل دارد آینده روشنی دارد. پس حتما در این ایردراپ شرکت کنید تا سهمی در این توکن داشته باشید.

ممنون که با ما همراه بودید.

سیاوش ریاحی

دنیای پیرامون ما پیوسته در حال تغییر است و وظیفه هممونه که این دنیارو بشناسیم. به همین منظور به عنوان عضو کوچکی از آکادمی بزرگ ایران ریچ قصد دارم تا شمارو با دنیای کریپتوکارنسی آشنا کنم. سیاوش ریاحی هستم مدرس مفاهیم کریپتوکارنسی و فعال در حوزه بلاکچین از همتون دعوت می کنم وارد دنیای من بشید تا ببینید چه انقلابی در نگرشتون به کریپتوکارنسی، کسب درآمد و آیندتون میشه.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا