اخبار ارز دیجیتال

برنامه Cash Square به طور موقت خرید سهام AMC و نوکیا را متوقف می کند

Cash App، برنامه پرداخت موبایلی بیت کوین از شرکت خدمات مالی ایالات متحده Square، خرید بیش از چهار سهام متصل به وال استریت را امروز محدود کرده است.
طبق اعلامیه Cash App، کارگزار تسویه حساب آن، Axos، توانایی برنامه را برای خرید کامل حداقل چهار سهام GameStop ، AMC Entertainment ، نوکیا و Koss Corporation که زیر فشار سرمایه گذاران زیرمجموعه وال استریت بوده اند را در مبارزه با پوزیشن های صندوق های تامینی متوقف کرد. با این حال، این برنامه بعداً توییت کرد که کارگزاری، تجارت AMC و نوکیا را آزاد کرده است.
Cash App در ابتدا گفت که “از صمیم قلب” با اقدامات Axos مخالف است و افزود که سعی خواهد کرد “در اسرع وقت” به کاربران اجازه دهد همه سهام ها را خریداری کنند. این پلتفرم هیچ تغییری در وضعیت تجارت سهام GameStop و Koss Corporation ذکر نکرده است، اما قیمت GME برای اولین بار در هفته کمتر از 100 دلار بود و در زمان انتشار به 99.50 دلار رسید.
اگرچه به نظر می رسید Cash App در پی فروش کوتاه GameStop در تلاش است تا از هرگونه اتهام احتمالی دستکاری در بازار فاصله بگیرد، اما محدودیت های خرید، محدودیت هایی است که هفته گذشته توسط سایر برنامه های تجاری اعمال شده بود.
Robinhood روز پنجشنبه اعلام کرد که پس از افزایش ناگهانی بسیاری از سهام ها، خرید سهام GameStop را متوقف کرده است. این برنامه تجاری این محدودیت ها را کاهش داده است، اما کاربران آن از دیروز محدود به خرید یک سهم GME هستند.
جک دورسی، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Square ، در پاسخ به 5.2 میلیون مخاطب خود در واکنش به محدودیت های تجاری پیامی را منتشر کرد که در اصل به کاربران می گوید دارایی های خود را در میان هرج و مرج موجود در بازار نگه دارند.

*شرکت رابین‏هود (Robinhood markets) یک شرکت خدمات مالی آمریکایی است که در سال ۲۰۱۳ توسط ولادیمیر تنف (Vladimir Tenev) و بیجو بات (Baiju Bhatt)در کالیفرنیا تاسیس شد.
ابزاری که رابین‏هود ایجاد کرده سریع‏ترین رشد را در تاریخ دارد و تعداد مشتریان آن روز به روز در حال افزایش است و بیش از ۲ میلیارد دلار معامله سهام تاکنون با این اپلیکیشن انجام شده است.

*Square’s Cash App یک برنامه پرداخت محبوب است. که به صورت رایگان برای iOS و Android ارائه می شود.  برنامه به شما امکان می دهد تا با یک رابط کاربری ساده و شگفت آور ساده، پول ارسال و دریافت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا