اخبار ارز دیجیتال

تسلا 7.7 درصد از درآمد ناخالص خود را به بیت کوین اختصاص می دهد

خرید بیت کوین توسط کمپانی تسلا (TSLA)ظهور یک نهنگ شرکتی جدید را نشان می دهد.

تسلا (TSLA) روز دوشنبه پس از تأیید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تأیید کرد که سازنده خودروهای الکتریکی بیت کوین (BTC) را به ترازنامه خود اضافه کرده است، با این اخبار تسلا (TSLA) موجهای مختلفی را به بازارهای مالی وارد کرد.

آخرین پرونده تسلا برای سال مالی منتهی به 31 دسامبر سال 2020، نشان میدهد 1.5 میلیارد دلار از سرمایه این کمپانی به بیت کوین اختصاص دارد.

دیوید لوانت (محقق Bitwise) اظهار داشت :

کمپانی تسلا (TSLA) با قرار گرفتن در معرض بیت کوین، 7.7 درصد از موقعیت نقدی ناخالص خود را آشکار می سازد.

آخرین پرونده تسلا مبلغ 19.4میلیارد دلار (ناخالص) معادل 98 میلیارد دلار (خالص) پول نقد از اجاره و بدهی مالی این کمپانی را نشان می دهد.

با استفاده از این ارقام به عنوان مرجع، 1.5 میلیارد دلار (# بیت کوین) نشان دهنده تخصیص 7.7 درصد از نقدینگی ناخالص یا 15.1 درصد از پول نقد خالص است.

وی این ارقام را از پول نقد و معادل های تسلا به دست می آورد که درآمد ناخالصی معادل 19.4 میلیارد دلار در پایان سال 2020 یا 9/8 میلیارد دلار خالص از بدهی و اجاره های مالی داشت.

خرید تسلا با بیت کوین، آن را در بالای لیست خزانه های شرکت قرار می دهد. فقط یک شرکت دیگر (MicroStrategy) به عنوان بخشی از ذخایر استراتژیک خود، دارایی دیجیتال بیشتری خریداری کرده است.

خبر مشارکت تسلا در بازار بیت کوین باعث افزایش قیمت ها در روز دوشنبه شد. همانطور که Cointelegraph گزارش داد، قیمت BTC در نزدیکی 45000 دلار به بالاترین قیمت رسید و به راحتی از اوج قبلی خود عبور کرد. سقف بازار بیت کوین برای اولین بار از 800 میلیارد دلار فراتر رفت.

علاوه بر افزودن BTC به ترازنامه خود، تسلا قصد دارد این دارایی دیجیتال را به عنوان روش پرداخت بپذیرد. علاوه بر این، BTC دریافتی برای پول نقد منحل نمی شود بلکه به ترازنامه آن اضافه می شود.

تسلا پیشتاز تصویب بیت کوین در یک زمان حساس در بازار گاو نر است. با توجه به تمایل ایلان ماسک به حرکت در بازارها، قرار گرفتن در معرض جدید بورس بیت کوین تسلا می تواند تصویب خرده فروشی را در کوتاه مدت تسریع کند.

بیت کوین همچنین علاقه شرکت های بزرگ را برانگیخته است. وبینار خرید بیت کوین Microstrategy در هفته گذشته بیش از 1400 عضو ثبت نام کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا