اخبار ارز دیجیتال

سقوط بزرگ ریپل XRP سومین سقوط بزرگ بازارهای معاملاتی

مدتی قبل با خبرهای ناراحت کننده ای درباره ریپل مواجه شدیم و ارزش این رمزارز با سقوط وحشتناکی همراه شد که سومین سقوط بزرگ تاریخ معاملات شناخته شد. ارزش بازار XRP از بالاترین رقم خود در سال 2018 تقریباً 130 میلیارد دلار کاهش یافته است، و این کاهش ارزش ارز رمزنگاری شده را با سقوط موسسات مالی بزرگ مقایسه می کند.

به گفته جاش فرانک از شرکت تحقیقاتی متمرکز بر رمزنگاری The TIE ، این پروژه سقوطی مشابه بزرگترین رسوایی ها و فجایع شرکتی در تاریخ اخیر را تجربه کرده است.

قیمت ریپل XRP؟

سقف بازار XRP با کاهش 93 درصدی از 137 میلیارد دلار به زیر 10 میلیارد دلار رسیده است. این باعث می شود که ارزش فروپاشی XRP از Enron و Worldcom بزرگتر باشد.

سرمایه بازار XRP در ژانویه 2018 تقریبا 140 میلیارد دلار بود. اخیراً کمتر از 10 میلیارد دلار کاهش یافته است که در طی سه سال زیان 130 میلیارد دلاری برآورد شده است. این در واقع باعث می شود “سقوط” XRP پس از ورشکستگی 327 میلیارد دلاری واشنگتن متقابل و شکست غول سرمایه گذاری Lehman Brothers – سقوط مالی به ارزش 691 میلیارد دلار – در سال 2008 سوم باشد.

فرانک به کوئین تلگراف گفت: “بسیار غم انگیز و تأسف آور است که بزرگترین بازندگان حماسه [XRP] تنها سرمایه گذاران هستند که مبالغ غیرقابل تصوری را از دست داده اند.” “بنیانگذاران Ripple سالها به ریختن رمزهای خود ادامه دادند و صدها میلیون دلار درآمد کسب کردند.”

این رمز ارز پس از این سقوط بزرگ با ارزشی معادل 0.23$ معامله می شود.

علت سقوط ریپل XRP چیست؟

و اما می رسیم به این سوال که علت سقوط این رمزارز چیست؟

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر اتهام کمیسیون های بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از ریپل ، مدیر عامل شرکت، براد گارلینگهاوس و بنیانگذار کریس لارسن محکوم شدند که طی این دو، سه سال 1.3 میلیارد دلار توکن به صورت غیرقانونی به مردم فروخته است. همین خبر موجب یک تحلیل فاندایی شد و حجم عظیمی از سرمایه گذاران به فروش ریپل های خود پرداختند و این پایان کار ریپل نبود.

بسیاری از طرف های قرارداد ریپل قراردادهای خودشونو با این کمپانی بهم زدند و همچنین بسیاری از صرافی ها یکی پس از دیگری معاملات ریپل را در صرافی خود متوقف کردند.

از جمله این صرافی ها: Beaxy – OSL – Bitstamp – OKCoin – Coinbase – CrossTower

خلاصه کلام: همه چیز بستگی دارد ببینیم ریپل در دادگاه می تواند تبرئه شود یا خیر …

سیاوش ریاحی

مدرس ارزدیجیتال و بلاکچین، مسلط بر مفاهیم پایه‌ای ارزهای رمزنگاری و تشریح آنها به زبان ساده و قابل فهم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا