اخبار ارز دیجیتال

وزیر خزانه داری ایالات متحده ایده دلار دیجیتال را که توسط بانک فدرال مطرح شد، مورد بررسی قرار می دهد

جانت یلن ممکن است در نظر داشته باشد که نهادهای نظارتی ایالات متحده یک ارز دیجیتال را در نظر بگیرند، اما به نظر می رسد هنوز نگرانی های شدیدی در مورد بیت کوین (BTC) دارد.
یلن در مصاحبه ای برای پروژه سیاست DealBook DC نیویورک تایمز که روز دوشنبه برگزار شد، گفت که منطقی است که فدرال رزرو بررسی یک دلار دیجیتال را انجام دهد. وزیر خزانه داری آمریکا در گفتگو با اندرو راس سورکین گفت که یک دلار دیجیتال که توسط بانک فدرال رزرو می شود می تواند منجر به “پرداخت سریعتر ، مطمئن تر و ارزان تر” شود ، اما افزود “موارد زیادی وجود دارد که باید قبل از عرضه احتمالی در نظر گرفته شود” وی سوال کرد که چگونه تنظیم کنندگان “امور مربوط به پولشویی و امور مالی غیرقانونی” و همچنین تأثیر آن بر بانک ها و بانک مرکزی را مدیریت می کنند.
علاوه بر این ، وزیر خزانه داری بیت کوین را به عنوان وسیله مبادله انتقاد کرد و از استفاده از آن به عنوان ذخیره ارزش نام برد:
“من فکر نمی کنم که بیت کوین به عنوان مکانیسم معامله به طور گسترده ای استفاده شود. این یک روش بسیار ناکارآمد برای انجام معاملات است و میزان انرژی مصرف شده در پردازش آن معاملات حیرت آور است.”
یلن در مورد ارزهای رمزنگاری شده و BTC قبل از سوگند یاد كردن در 26 ژانویه صحبت كرد. در جلسه استماع خود به عنوان وزیر خزانه داری، وی رمزنگاری را “نگرانی فزاینده” در ایالات متحده دانست كه “عمدتا برای تأمین مالی غیرقانونی” است. بیانیه های کتبی بعدی او تکرار این دیدگاه ها بود که دارایی های دیجیتال و تأمین مالی غیرقانونی را بهم پیوند می دهد، اما همچنین حاوی این نکته است که وی قصد دارد استفاده از دارایی های دیجیتالی را در دولت ایالات متحده برای “فعالیت های قانونی” تشویق کند.
او اولین زن وزیر خزانه داری است و پیش از این به عنوان رئیس فدرال رزرو تحت باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا قبل از عزیمت در اوایل سال 2018 خدمت کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا