اخبار ارز دیجیتال

سازمان ملل متحد کره شمالی را محکوم به سرقت ارزهای رمزنگاری کرد

به گزارش سازمان ملل کره شمالی پشت هک مبادلات 281 میلیون دلاری برای تأمین بودجه تسلیحات هسته ای خود است.

به گفته رویترز، یافته های “گزارش محرمانه” تأیید شده توسط ناظران مستقل برای اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد “به شدت بیان می کند” ارتباط بین عاملان هک و رژیم کره شمالی وجود دارد. به نقل از رویترز:

“تجزیه و تحلیلات، بر اساس فرکانس های حمله سایبری و تلاش های بعدی برای پولشویی های غیرقانونی، به شدت پیوندهایی با نظام دیکتاتوری کره شمالی را نشان می دهد”

رویترز خاطرنشان کرد گزارش سازمان ملل، کره شمالی را متهم می کند که از بودجه های سرقتی برای حمایت از برنامه های موشکی هسته ای و بالستیک خود در نقض تحریم های بین المللی استفاده کرده است.

علیرغم گزارش حاوی جزئیات مشخصی در مورد مبادله مال باختگان این هک، شرکت داده رمزنگاری Whale Alert’s Frank van Weert حدس می زند که این گزارش باید به هک KuCoin در سپتامبر 2020 اشاره داشته باشد. Chainalysis خسارات ناشی از هک KuCoin را 275 میلیون دلار تخمین زد.

این حادثه باعث شد KuCoin سریعا Tether و مبادلات رمزنگاری عمده را مسدود ( فریز ) کند و از سرقت تقریباً 22٪ از وجوه نقض شده جلوگیری کرد. KuCoin می گوید از آن زمان 80 درصد وجوه سرقت شده را بازیابی کرده است.

” مهاجمان از پروتکل های” DeFi “استفاده کردند. “

این گزارش تخمین می زند کره شمالی در مجموع حدود 2 میلیارد دلار از طریق حملات سایبری “گسترده و پیچیده تر” به منظور هدف قرار دادن بانک ها و مبادلات رمزنگاری از سال 2019، درآمد کسب کرده است.

سازمان ملل متحد خاطرنشان كرد: یكی از كشورهای عضو اتحادیه معتقد است كه كره شمالی 316.3 میلیون دلار دارایی دیجیتال بین سال های 2019 و نوامبر 2020 به سرقت برده است، كه نشان می دهد این رژیم مسئول 36 میلیون دلار خسارت وارده به KuCoin می باشد.

ماه گذشته، یک قاضی فدرال ایالات متحده حکم داد که توسعه دهنده Ethereum متهم به کمک به کره شمالی برای فرار از تحریم ها است که به زودی باید در دادگاه حاظر شود.


سیاوش ریاحی

مدرس ارزدیجیتال و بلاکچین، مسلط بر مفاهیم پایه‌ای ارزهای رمزنگاری و تشریح آنها به زبان ساده و قابل فهم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا