اخبار ارز دیجیتال

Uniswap در میان انفجار DeFi در حجم تجمعی به 100 میلیارد دلار می رسد

مبادلات غیرمتمرکز Uniswap روز دوشنبه به یک مرحله عظیم تبدیل شد زیرا حجم تجارت تجمعی در پی رونق مالی غیرمتمرکز از 100 میلیارد دلار عبور کرد.
هیدن آدامز ، مدیرعامل Uniswap، روز دوشنبه در توییتی نوشت که این پلت فرم به اولین صرافی غیرمتمرکز تبدیل شده است که بیش از 100 میلیارد دلار معاملات پردازش می کند. با استفاده از داده های Dune Analytics ، آدامز از روز دوشنبه حجم تجمعی 101.5 میلیارد دلار را نشان داد. این نمودار رشد چشمگیر Uniswap را از اواسط سال 2020 که اولین بازار گاوی(صعودی) DeFi آغاز شد، برجسته می کند.
Uniswap به تازگی به اولین پلتفرم تجاری غیرمتمرکز تبدیل شد که بیش از 100 میلیارد دلار حجم پردازش می کند.
طبق اعلام CoinGecko ، Uniswap در 24 ساعت گذشته بیش از 1.2 میلیارد دلار معامله انجام داده است و آن را در میان بزرگترین مبادلات تجاری ارزهای رمزپایه قرار داده است.
صرافی های غیرمتمرکز که به آنها DEX نیز گفته می شود، در هشت ماه گذشته شاهد رشد قابل توجه حجم آنها بوده اند. آنها اکنون تسلط بر مبادلات متمرکز را به دلیل جذب سریع نشانه های حاکمیت DeFi تهدید می کنند.
افزایش فعالیت تجاری هر چند هزینه داشته است. با ادامه رشد DEX های مبتنی بر اتریوم و معاملات زنجیره ای، هزینه های معاملات نیز رشد می کنند. اخیراً گزارش شده است که هزینه معاملات در Uniswap در دوره های اوج اضافه بار ممکن است بیش از 100 دلار باشد.
Uniswap به لطف اولین مزیت و توانایی در جایگزینی پروژه های رمز جدید، به عنوان قطعه ای مهم در بخش DeFi ظهور کرده است. در اواخر سال 2020 ، این صرافی 400 توکن UNI را به کاربرانی که قبلاً در نقدینگی آن کمک کرده بودند، منتقل کرد. در زمان حصار هوایی ، 400 UNI حدود 3500 دلار ارزش داشت. ارزش توکن ها در حال حاضر 8،400 دلار است.
بر اساس آخرین اطلاعات صنعت، بیش از 57.6 میلیارد دلار در پروتکل های DeFi قفل شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا