اخبار ارز دیجیتال

ایالات متحده، سه هکر کره شمالی را به دلیل حملات رمزنگاری و باج افزار متهم می کند

روز چهارشنبه ، وزارت دادگستری ایالات متحده اتهامات علیه سه هکر کره شمالی را اعلام کرد.
جان دمرز ، دادستان کل کشور، با اعلام این خبر، سارقان کره شمالی را محکوم کرد. دمرز گفت:

“عوامل کره شمالی، با استفاده از صفحه کلید به جای اسلحه، سرقت کیف پول های دیجیتال ارز رمزنگاری شده به جای کیسه های پول نقد، سارقان برجسته بانک های جهان هستند.”
با کشوری که عمدتا از اقتصاد بین الملل جدا شده، برنامه هک کره شمالی یکی از منابع مهم درآمدزایی بوده است. بسیاری درآمد هک شده از منابعی مانند بدافزار WannaCry و مبادله رمزنگاری Coincheck را با برنامه سلاح های هسته ای مرتبط دانسته اند.
**باج‌افزار واناکرای (به انگلیسی: WannaCry) که یک حمله سایبری جهانی بود به نام‌های WannaCrypt یا WanaCrypt0r 2.0 نیز شناخته می‌شود، ابزاری برای اجرای حملات باج‌افزاری است.

دمرز توضیح داد:

“تهدید سایبری DPRK چشم اندازهای تولید درآمد خود را به مهمترین جنبه های مالی بین المللی از جمله سرقت ارز رمزنگاری شده از صرافی ها و سایر موسسات مالی تبدیل کرده است.”
برنامه هک کره شمالی مورد بررسی گسترده ای از ایالات متحده و بین المللی قرار گرفته است. از آنجا که این کشور دسترسی گسترده به اینترنت ندارد بسیاری از آنها به نقش چین در آموزش هکرهای کره شمالی استناد می کنند. در واقع، ایالات متحده دو شرکت وابسته به چینی گروه Lazarus را در مارس 2020 تحریم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا