اخبار ارز دیجیتال

ونزوئلا پرداخت بیت کوین را برای واردات از ایران و ترکیه افزایش می دهد

برای از بین بردن تحریم های ایالات متحده" از همه ارزهای رمزپایه جهان استفاده خواهد کرد

نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا ادعا می کند که این کشور “برای از بین بردن تحریم های ایالات متحده” از همه ارزهای رمزپایه جهان استفاده خواهد کرد”.

بر اساس یک گزارش تحقیقاتی از RunRun.es، ونزوئلا قصد دارد برای دور زدن تحریم های مالی اعمال شده توسط ایالات متحده، استفاده از بیت کوین را برای پرداخت هزینه واردات افزایش دهد.

RunRun.es که توسط روزنامه نگار تحقیقی ونزوئلا نلسون بوکاراندا تاسیس شد، به منابع ناشناس از بانک مرکزی این کشور استناد کرد که ادعا می کنند “پرداخت به شرکت های کشورهای متحد مانند ایران و ترکیه با استفاده از بیت کوین انجام شده است.”

مشخص نیست که این واردات شامل چه مواردی است، با این حال، ترکیه و ایران در حال حاضر مواد غذایی و سوخت این کشور را در ازای طلا تأمین می کنند.

دولت نیکولاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا ، از زمان راه اندازی توکن در سال 2018 ، رمزنگاری “پترو” صادر شده از طرف دولت خود را به عنوان وسیله ای برای مبادله بین المللی و داخلی ترویج کرده است. دارایی هایی از جمله بیت کوین و اتریوم.

مادورو شروع به تهدید علنی استفاده از بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری به عنوان ابزاری برای دور زدن تحریم ها در ماه سپتامبر کرد و اعلام کرد که دولت وی به زودی “از همه ارزهای رمزپایه جهان، دولتی، دولتی یا خصوصی برای تجارت داخلی و خارجی استفاده خواهد کرد”.

در تاریخ 8 اکتبر، شورای ملی ونزوئلا قانون ضد مسدود سازی دارایی های مالی را تصویب کرد و اختیارات اجرایی بیشتری را برای دور زدن تحریم های اعمال شده علیه این کشور اعطا کرد، از جمله اجازه ایجاد یا استفاده از هر دارایی رمزنگاری به عنوان یک ابزار پولی.

دولت ونزوئلا “مرکز تولید دارایی های دیجیتال” خود را که یک انبار استخراج بیت کوین است در ماه نوامبر تأسیس کرد، زیرا این کشور اعتماد خود را به ارزهای رمزپایه افزایش داد.

هفته گذشته دولت ونزوئلا مبادله ارز رمزنگاری شده خود را با حمایت Superintendency Cryptoactive National آغاز کرد تا به شهروندان اجازه دهد بولیوار را با بیت کوین عوض کنند.

ایران همچنین برای کاهش فشار بر اقتصاد شکننده کشور، قانونی را برای استفاده از بیت کوین برای پرداخت واردات به اجرا درآورده است.

سینا صفری

من هدف خودم را آموزش به دیگران قرار دادم و همیشه عاشق یادگیری و یاد دادن بودم و به عنوان هدف مهم زندگیم سایت ایران ریچ را با تیمی قدرتمند برای علاقمندان به ارزهای دیجیتال و بلاکچین طراحی کردیم. در ایران ریچ همراه با بهترین آموزش دهندگان اتفاقات قشنگی رو برای حوزه مالی هموطنان ایرانی ایجاد کرده‌ایم. + علاقمند به دنیای جذاب ارزهای دیجیتال و فناوری‌های روز دنیا + مشاور ارشد فعالیت در حوزه رمز ارزها و فناوری دیفای + کارشناس متخصص در زمینه معاملات مالی و معاملات آتی در بزرگترین صرافی‌های کریپتوکارنسی + برگزار کننده ورکشاپ‌ها و همایش های مختلف درباره مبانی ارزهای دیجیتال و کسب درآمد دلاری از آن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا