اخبار ارز دیجیتال

چه اتفاقی برای بیت کوین بعد مرگ شما می افتد؟

راهکارهای ایمن برای ذخیره بیت کوین بعد از مرگ

با محبوبیت بیشتر سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده، اکثر سرمایه گذاران عمده نگران این هستند که چه اتفاقی برای بیت کوین شما می افتد هنگامی که دار فانی را وداع می کنید؟

طبق مطالعه سال 2020 موسسه Cremation، تقریباً درباره این که سرنوشت رمزنگاری آن ها پس از مرگ چه خواهد شد. به علاوه، علی رغم نگرانی زیاد، گفته می شود دارندگان ارزهای رمزنگاری چهار برابر کمتر از سرمایه گذاران غیر رمز پایه استفاده می کنند.

همان طور که در وایت پی پر بیت کوین وجود دارد، بیت کوین یک نسخه الکترونیکی کاملا همتا به همتا است که به شما اجازه می دهد پرداخت های آنلاین مستقیماً از یک طرف به طرف دیگر بدون احتیاج به یک موسسه مالی ارسال شود.

به عنوان یک شبکه توزیع شده، بیت کوین هیچ اختیار مرکزی برای کنترل وجوه کاربر ندارد، بنابراین هیچ کس به جز خود دارندگان نمی تواند دارایی های آن ها را کنترل کند.

در نتیجه، سالانه میلیون ها دلار رمزنگاری با مرگ صاحبان آن از بین می رود. شرکت بیمه رمزنگاری Coincover تخمین می زند که حدود 4 میلیون بیت کوین یا در زمان انتشار، پس از قطع دسترسی، از گردش خارج شده است که بخش عمده آن احتمالاً ناشی از مرگ است.

اما این بدان معنا نیست که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین قابل وصیت نیستند

در حقیقت، روش های مختلفی برای سرمایه گذاران وجود دارد که بتوانند رمزنگاری خود را برای نسل بعدی وصیت کنند، اما هر روش نیاز به برخی تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها، و همچنین برخی دانش کلی در مورد نحوه کار رمزنگاری دارد.

اشتراک گذاری کلیدهای خصوصی با اعضای معتمد خانواده

به اشتراک گذاری کلیدهای خصوصی با اعضای معتمد خانواده احتمالاً یکی از ساده ترین روش ها برای انتقال رمزنگاری شما است. برخی از برجسته ترین افراد در صنعت رمزنگاری به طور علنی ادعا کرده اند که از این روش برای اطمینان از به دست آوردن ثروت رمزپایه خود استفاده می کنند.

هال فینی، یکی از حامیان اولیه بیت کوین و از خالق BTC ساتوشی ناکاموتو، دارایی های رمزنگاری شده خود را با تهیه کلیدهای خود به فرزندان خود اعتماد کرده است. حدود یک سال قبل از مرگش در سال 2014، فینی:گفت:

“این بحث ها در مورد به ارث بردن بیت کوین شما بیشتر از جنبه علمی است. بیت کوین های من در صندوق امانات شخصی خانوادگی ذخیره می شوند و پسر و دخترم عمل کاملی درباره استفاده از رمز ارز ها دارند. من فکر می کنم آن ها به اندازه کافی ایمن هستند. من با میراثم (بیت کوین) راحت هستم.”

این عمل وراثت رمزنگاری ساده است اما ممکن است برای همه افراد جامعه رمزنگاری مناسب نباشد. این روش وصیت به بیت کوین همچنین می تواند خطرناک تلقی شود، زیرا کلیدهای مشترک با مسئولیت ایمن نگه داشتن این دارایی ها همراه هستند. اگر این روش را انتخاب کردید، مطمئن باشید که وراث شما از برنامه و برخی موارد مطلع هستند.

برخی از مبادلات می توانند دسترسی به رمزنگاری را با گواهی مرگ باز کنند

علی رغم اینکه شبکه بیت کوین به مواردی مانند ارث رسیدگی نمی کند، برخی از سرویس های رمزنگاری به اعضای خانواده یک مشتری متوفی اجازه دسترسی به دارایی های رمزنگاری آن ها را می دهند. بعنوان مثال سرویس بزرگ پول معاملات رمزنگاری و خدمات کیف پول Coinbase مستقر در ایالات متحده، به شخص داغ دیده اجازه می دهد پس از ارائه تعدادی اسناد از جمله گواهی فوت و وصیت نامه آخر، به دارایی های یکی از اعضای خانواده دسترسی پیدا کند.

کاربران Coinbase همچنین می توانند از وارث خود را در حساب Coinbase خود نام نوسی کنند. با این حال، این روش مستقیماً از طریق Coinbase پشتیبانی نمی شود بلکه بیشتر از خدمات وکیل برنامه ریزی استفاده می شود.

سخنگوی Binance – بزرگترین صرافی رمزنگاری جهان – به Cointelegraph گفت که این شرکت سیاست های مشابهی را برای دسترسی به ذی نفعان رمزنگاری در نظر گرفته است اما جزئیات بیشتری درباره روند کار بیان نکرد. نماینده این صرافی گفت: “ذی نفع باید مستقیماً با پشتیبانی مشتری سایت تماس بگیرد در جایی که یکی از نمایندگان ما می تواند آن ها را در روند کار راهنمایی کند.”

شرکت های خدمات ارث رمزنگاری شده

هم چنین برخی از پروژه ها به تضمین وراثت دارایی های دیجیتال اختصاص یافته است. به عنوان مثال، شرکت هایی مانند Safe Haven Casa و TrustVerse در حال کار بر روی راه حل های خود هستند که به مردم امکان می دهد دارایی های رمزنگاری شده خود را با استفاده از فناوری بلاکچین و رمزنگاری وصیت کنند.

پلتفرم وراثت دیجیتال Inheriti که به طور رسمی در ماه سپتامبر راه اندازی شده است، به کاربران اجازه می دهد تا نه تنها به ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین بلکه به پروفایل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و + Google وصیت کنند. مدیر عامل Safe Haven، Dujardin Logino ، گفت که نه Safe Haven و نه Inheriti هرگز هیچ دارایی دیجیتالی را ذخیره نمی کنند بلکه خدماتی را برای ذخیره اطلاعات رمزگذاری شده به دارایی های مورد نظر ارائه می دهند.

Logino گفت: “این تصمیم 100٪ شما است که یک Safe Key دریافت می کند زیرا Safe Haven یا سیستم عامل Inheriti نمی داند چه چیزی را رمزگذاری می کنید.”

Logino به Cointelegraph گفت که Inheriti در میان شیوع COVID-19 بیشتر مورد توجه قرار گرفته است:

“در چند هفته گذشته ما شاهد رشد پلتفرم ما به بیش از 1000 کاربر منحصر به فرد بوده ایم. با وضعیت COVID-19 ما تقاضای زیادی از طرف افراد رمزنگاری و غیر رمزپایه برای راه حل خود داریم”

در حالی که خدمات تخصصی ممکن است یک راه حل خاص برای مسئله وراثت رمزنگاری ارائه دهند، اما آن ها به طور کلی در مراحل اولیه توسعه هستند و همچنین هزینه ای را نیز دریافت می کنند. طبق گفته Logino، هر سهم پشتیبان از Safe Haven در توکن بومی شرکت، SHA حدود 20 تا 40 دلار هزینه دارد. یک راه حل نسخه استاندارد همچنین اشتراک ماهیانه 5 دلار را در بر می گیرد.

سینا صفری

من هدف خودم را آموزش به دیگران قرار دادم و همیشه عاشق یادگیری و یاد دادن بودم و به عنوان هدف مهم زندگیم سایت ایران ریچ را با تیمی قدرتمند برای علاقمندان به ارزهای دیجیتال و بلاکچین طراحی کردیم. در ایران ریچ همراه با بهترین آموزش دهندگان اتفاقات قشنگی رو برای حوزه مالی هموطنان ایرانی ایجاد کرده‌ایم. + علاقمند به دنیای جذاب ارزهای دیجیتال و فناوری‌های روز دنیا + مشاور ارشد فعالیت در حوزه رمز ارزها و فناوری دیفای + کارشناس متخصص در زمینه معاملات مالی و معاملات آتی در بزرگترین صرافی‌های کریپتوکارنسی + برگزار کننده ورکشاپ‌ها و همایش های مختلف درباره مبانی ارزهای دیجیتال و کسب درآمد دلاری از آن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا