اخبار ارز دیجیتال

Xi چین از کشورهای G20 می خواهد در CBDC ” همگام” باشند

شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین این هفته به شرکت کنندگان در نشست G20 گفت که گروه بزرگترین اقتصادهای توسعه یافته جهان هنگام تهیه استانداردهای آنها باید به روی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) باز باشند.
شی در یک سخنرانی گسترده که به آینده اقتصاد جهانی در پی بیماری همه گیر COVID-19 پرداخت، گفت که G20 “نیاز به بحث در مورد تدوین استانداردها و اصول ارزهای دیجیتال بانک مرکزی با نگرشی باز و سازگار دارد.”
در این ماه ، برخی از تحلیلگران خاطرنشان کردند که کاهش عرضه بیت کوین، از استخراج کنندگان چینی به دلیل سرکوب صرافی های محلی توسط دولت ایجاد شده است. گزارش اخیر Goldman Sachs پیش بینی کرده است که یوان دیجیتال برنامه ریزی شده چین 15٪ از کل هزینه های مصرفی را طی 10 سال خواهد داشت.

نشت g20 چیست؟

گروه ۲۰ (به انگلیسی: G-20) یا گروه بیست اقتصاد بزرگ گروهی متشکل از وزرای اقتصاد (دارائی) و مسولان بانک‌های مرکزی بیست اقتصاد برتر دنیا است. گروه ۲۰ متشکل از قدرتمندترین کشورهای جهان در زمینه اقتصاد است که در مجموع ۸۵ درصد کل اقتصاد جهانی و دو سوم جمعیت جهان را در بر دارند.

سازماندهی

گروه ۲۰ دبیرخانه دائمی‌ ندارد و هر ساله در ماه دسامبر یکی از اعضای آن به صورت چرخشی ریاست آن را برعهده می‌گیرد. این کشور، مسئول سازماندهی و برگزاری نشست بعدی رهبران گروه ۲۰ خواهد بود. همچنین برگزاری نشست‌های متفرقه دیگر را نیز بر عهده آن است. اعضای گروه ۲۰ می‌توانند کشورهای غیر عضو را هم به نشست دعوت کنند، اسپانیا همیشه به نشست‌های گروه ۲۰ دعوت می‌شود.

شرکت‌کنندگان

نخستین نشست گروه ۲۰ در سال ۱۹۹۹ («میلادی) پس از بحران مالی ۱۹۹۷ آسیا در شهر برلین برگزار شد. زیرا این بحران، تاثیر چشمگیری بر بیشتر کشورهای جهان گذاشت. در نشست‌های آغازین گروه ۲۰ تنها، وزیران اقتصاد و روسای بانک‌های مرکزی شرکت می‌کردند. اما پس از بحران مالی ۲۰۰۸-۲۰۰۷ گروه ۲۰ نشستی اضطراری را با حضور روسای جمهور و نخست‌وزیران کشورهای عضو تشکیل داد که از هنگام، چنین است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا