آسترولوژیتحلیل زمانی

تاریخچه لئوناردو فیبوناچی

فیبوناچی یکی از مشهور ترین ریاضی دان های تاریخ علم ریاضیات است که او را بزرگترین ریاضی دان قرون وسطی نیز می نامند. ابداع سیستم جدید اعداد او ، کشفی بزرگ در علم ریاضیات به حساب می آید که باعث کامل تر شدن و اثبات نظریه های ریاضی شد. همچنین ترتیبی از اعداد به نام سری فیبوناچی ارائه داد که در طبعیت و علوم مختلف و تحلیل های تکنیکال کارآمد بود. در این مقاله می خواهیم با داستان فیبوناچی آشنا شویم

لئوناردو بوناچی در سال 1170 میلادی در پیزای ایتالیا چشم به جهان گشود که به لئوناردو دا پیزا نیز معروف است ولی اصل شهرت او به خاطر سری و اعداد فیبوناچی است. پدرش لئوناردو به عنوان یک تاجر شهر پیزا و کشورهای شمال آفریقا فعالیت می کرد به همین خاطر اون مدت زمان نسبتا طولانی را در بنادر عربی زندگی کرده بود و چون اصل فعالیت اون مربوط به اعداد و ارقام های تجاری و مالیاتی بود متوجه شد که اعداد و ارقام بخش مهمی از آینده دنیا را خواهند ساخت. این میان لئوناردو در شهر بندری بجایه در الجزایر به مطالعه ریاضیات پرداخته بود.

عکس بالا مربوط به لئوناردو فیبوناچی در زمان جوانی می باشد.

فیبوناچی و مسیر کشف ریاضیات

لئوناردو به دلیل فعالیت های تجاری پدرش تمامی علم ریاضیات را از اعراب الجزایر آموخت و چون اعراب روش های مختلفی برای نشان دادن اعداد استفاده می کردند برای آموزش لئوناردو کمی سخت بود. اکثر رومی ها از اعداد رومی به صورت V ،IV ،III ،II ،I استفاده می کردند که البته در تمامی اروپا نیز مورد پذیرش بود.

دو مشکل اصلی لئوناردو در اروپا

استفاده از حروف به جای اعداد در ریاضیات

سقوط یونان در آن زمان تاثیر زیادی بر دانش پژوهان آن دوران داشت و باعث افت شدید علوم مختلف شده بود و در ریاضیات نیز موانع مختلف برای گسترش آن وجود داشت که اصلی ترین در دلیل آن نبود سیستم اعداد برای محاسبات بود که یونانیان را مجبور به استفاده از حروف الفبا به جای اعداد می کردند.

عدم وجود “صفر” در ریاضیات

شاید برای شما عجیب باشد اما سیستم قدیمی اعداد رومی و یونانی بودن “صفر” بود که حل معادلات و مسائل ریاضی را بشدت مشکل کرده بود.

راه حل لئوناردو برای حل مشکلات ریاضی

لئوناردو سیستم اعدادی که در از الجزایر از اعراب آموخته بود و متوجه شده بود که نسبت به سیستم اعداد رومی و یونانی بهتر است. به همین خاطر در سراسر عثمانی و شام و سوریه و فرانسه سفر کرد تا علم ریاضیات خود را تقویت کند.

کتاب حساب فیبوناچی و انقلاب سیستم اعداد مدرن

لئوناردو به واسطه سفرهای مختلفش به اقصی نقاط اروپا و آسیا متوجه شد که سیستم اعداد هندی از مقایسه با سایر سیستم های اعداد بسیار راحت تر است. پس از مدت زمان نسبتا طولانی او کتاب حساب خود را که حاوی آموزش سیستم اعداد جدید بود برای مردم اروپا منتشر کرد.

اینجا فهرستی از بخش های مختلف کتاب حساب فیبوناچی را مشاهده می کنید:

1- اعداد جدید
2- ضرب، جمع، تفریق و تقسیم
3- محاسبات کسری
4- قوانین مالی
5- حسابداری
6- ریشه های دوم و سوم
7- معادلات درجه دوم
8- تناسب
9- قواعد جبری
10- تصاعد

سوالات متداول درباره فیبوناچی

5/5 - (2 امتیاز)

سینا صفری

من هدف خودم را آموزش به دیگران قرار دادم و همیشه عاشق یادگیری و یاد دادن بودم و به عنوان هدف مهم زندگیم سایت ایران ریچ را با تیمی قدرتمند برای علاقمندان به ارزهای دیجیتال و بلاکچین طراحی کردیم. در ایران ریچ همراه با بهترین آموزش دهندگان اتفاقات قشنگی رو برای حوزه مالی هموطنان ایرانی ایجاد کرده‌ایم.+ علاقمند به دنیای جذاب ارزهای دیجیتال و فناوری‌های روز دنیا + مشاور ارشد فعالیت در حوزه رمز ارزها و فناوری دیفای + کارشناس متخصص در زمینه معاملات مالی و معاملات آتی در بزرگترین صرافی‌های کریپتوکارنسی + برگزار کننده ورکشاپ‌ها و همایش های مختلف درباره مبانی ارزهای دیجیتال و کسب درآمد دلاری از آن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا